Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Esti fogmosás kimaradása?...

Esti fogmosás kimaradása? Helyette alma?

Figyelt kérdés
Szokott veletek olyan lenni hogy olyan fáradtak vagytok hogy nincs kedv este fogat mosni? Azt olvastam hogy az alma is tisztítja a fogakat. Jó nyilván nem egy fogkefe, de ér valamit?:D
2011. okt. 27. 01:42
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Az alma, mivel savas, szerintem még károsabb, mintha nem ennél, mert nem csak a kajamaradékot szedi le, hanem a fogzománcot is bánthatja egész este.
2011. okt. 27. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Nem jó az alma, mert elég savas és azt a trutyit, ami előzőleg rajta maradt a fogadon (de főleg a fogaid között) nem szedi le, csak még egy réteg lesz belőle. Igen, sokszor már az ágyban jut az ember eszébe, hogy hoppá, nem mostam fogat, de inkább menj ki és sikáld meg :D
2011. okt. 27. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 King of Reptoids ***** válasza:
69%
Az alma kimarja a fogakat.
2011. okt. 27. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%
Két perc.
2011. okt. 27. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 King of Reptoids ***** válasza:
91%
Legalább akkor szájvizel öblögesd ki.
2011. okt. 27. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
44%
Öregem, hogy valakinek 2 perce nincs arra, hogy adjon magára és ne rohadjanak el 5 éven belül a fogai...
2011. okt. 27. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%
Van egy nővérem száz százalékos rokkant, nem lehetett soha megmosni a fogát mert azonnal sugárba hányt. Anyu minden nap este almát adott neki, azt szívesen megette, 38 éves, soha nem volt egy rossz foga sem, és nem sárgák a fogai, tehát semmi bajod nem lesz ha néha almát eszel fogmosás helyett. Én állandóan sikálom , sikáltam a fogaimat, még is sorra romoltak el.
2011. okt. 27. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálam megesik, hogy kimarad, de emiatt nem érzek semmiféle szégyenérzetet, még mielőtt leordítanák a fejemet.
2011. okt. 27. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egy átlagos alma kb 25 g cukrot tartalmaz.
2016. márc. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az alma lepucolja szépen a fogakat és nem marad rajta a sok sz*r kaja, a fogak a glutén meg a keményítő miatt megy inkább tönkre. Az igaz, hogy némileg koptatja az alma a fogazatot, de szuvas nem attól lesz.
2023. júl. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!