Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fiatalkorban fogpótlás. Már...

Fiatalkorban fogpótlás. Már nem az első. Más is van ezzel így?

Figyelt kérdés

Előre is leszögezném, hogy naponta 2szer mosok fogat, használok fogselymet és szájvizet is! Fontosnak tartom a megfelelő szájhigiénét. De ennek ellenére csak romlanak a fogaim. Gondolom örököltem, hogy majdnem minddel vannak problémák. Már 5. fogamat fogják kihúzni és ugye híd kellene a helyére de nincs rá pénzem. összeszámoltam, 240.000Ft lenne, ha az összeset megcsináltatnám... Csakhogy engem a szüleim sehogy sem támogatnak (felnőtt vagyok, közmunkában dolgozom havi 28.500Ft-ért) Esélyem sincs gyűjtögetni ebből a pénzből, ráadásul januárban mennek fel az árak.

Én sajnos nagyon szégyenlem, hogy lassan alig lesz fogam, de még jobban, hogy nem tudom megcsináltatni és kilátástalan a helyzetem. Van ezzel így más is?



2011. okt. 28. 15:56
 1/6 anonim válasza:
58%

14 éves vagyok és van 1 műfogam mert nem nött ki 3.éve a fogam:SS

sajnállak

2011. okt. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hová valósi vagy? Mert a klinikákon van olyan, hogy medikusok csinálják a fogpótlást és minimális összeget kell érte fizetni (ha kell egyáltalán, pontosan nem tudom). Amiatt nem kell aggódnod, hogy nem orvosok csinálják, mert legalább 2 orvos felügyeli a hallgatót, így nem nagyon tud semmit elrontani.
2011. okt. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Szia.Nekem is volt ennyi idősen s ez nem csak a fog ápolásától függ hanem örökölni is lehet sajna,hogy a fogaid mennyire gyorsan romlanak!Nem az számít,hogy a tied vagy mű vagy porcelán hanem az,hogy ápolt a szád s van fogad ha beszélsz.s amúgy már észre sem lehet venni úgy megcsinálják a pótlásokat.Más is van így.szép estét!
2011. okt. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Budapesti,de a rokonom fog orvos és inygyen megcsinálta...
2011. nov. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem is nagyon rosszak annyira hogy már a tömést se bírják bármit csinálhatnak vele a végén mindig húzás lesz. Sajnos nekem sincs pótolva mert nincs miből ez van ezt kell szeretni. Pedig én is mindig mostan most vagyok 22 éves és 2 éve folyamatosan romlanak eddig nem volt velük problémám pedig. Nekem is már 10 fogam hiányzik hát elég szégyen főleg hogy nem tudom megcsináltatni a pótlást, ez van. Ráadásul még a többi is fáj, de ha kihúztanám azok ugye elöl vannak akkor jó szarul néznék ki. Úgyhogy muszály vagyok vele addig szenvedni míg lesz rá pénzem hogy megcsináltassam.
2012. ápr. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én 24 éves vagyok. Minden nap min. 2 alkalommal fogat mosok, szájvizet használok, de mégis nagyon romlanak a fogaim. 5 hiányzik eddig, de nekem is bőven van mit csinálni még. Sajnos a pótlásokra nekem sincs pénzem, így folyton halogatom ... :(
2012. dec. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!