Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés első után még fáj?

Gyökérkezelés első után még fáj?

Figyelt kérdés

Elöször kezelték az első fogamat, és az orvosom szerint még 2x kell a gyökereket tisztítani. De 2. és 3. alkalommal azt mondta nem kell fájdalomcsillapító injekció. Tényleg nem fog fájni?

Amúgy a fogamat csak tömetni akartam, nem fájt, csak látszott hogy szuvas...erre meg ez lett a vége.


2011. szept. 24. 13:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem a gyokerkezelesnel csak az elsonel adtak szurit. Es tenyleg nem fajt utana. Nem mondom hogy kellemes, de siman ki lehet birni. En csak a gyoker levegenel ereztem szurkalasokat amikor tisztitotta es amikor tomte akkor is. Picit belenyilalt, de csak egy pillanatra. Ne izgulj, nem lesz semmi baj. Ha meg megis fajna kerj szurit!
2011. szept. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Régebben is csináltak gyökértömést, akkor az első nem volt vészes, de amikor a második fogamat csinálták, akkor rettenetesen fájt, doki azt mondta az úgy jó. :S
2011. szept. 24. 14:02
 3/11 Bambuszka32 ***** válasza:

Én nagyon parázok a fogdokinál, szuri nélkül nem hagyom:)

Fájdalomcsillapító elvileg azért nem kell már, mert első alkalommal kiszedte az idegeket. Így amikor legközelebb mész már nincs ami fájjon, max az ínyed vagy a seb.

Én a helyedben (ha magándoki) rászánnám azt a plusz 1000-2000ft-ot és kérnék szurit, tuti ami tuti. Az sztk-ban meg ne spóroljanak azt a k... anyukájukat, hanem adjanak. Reklamálj:)

De ha vannak mazo hajlamaid vagy szereted a lutrit, akkor ne kérj:)

2011. szept. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Lehet akkor inkább kérek, lehet tisztább úgy...


De tényleg ha kiidegezik akkor meg hogyan a fenébe fáj? Meg azt mondta hogy már el volt halva, mert büdi volt a gyökereknél a vér ami benne volt, a régi tömés alatt szuvasodott.. (de nem fájt)

2011. szept. 24. 15:01
 5/11 Bambuszka32 ***** válasza:
Attól hogy nincs már ideg, még sebgyulladás lehet. Meg hát ugye az ínyedben és szájpadlásban is vannak érző idegek, nem csak a fogban. Ha hozzáér, megsérti akár véletlenül is, még fájhat.
2011. szept. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Lehet igazad van.


És másnak milyen volt?

2011. szept. 24. 16:18
 7/11 anonim válasza:
Én most voltam először gyökérkezelésen és hát mit mondjak. Én azt hittem az maga a pokol. Gyulladt fogra semmi érzéstelenítőt nem adott az orvos még csak meg se kérdezte hogy kérek e. Az 1. alakom az kibírhatatlan volt aztán még utána 2 hétig kellett járni mert 3 csatornás fogamat kezelte. A többiből már semmit nem éreztem csak az 1. fájt piszkosul.
2011. szept. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hogy hogy nem adott érzéstelenítőt? És úgy fúrta + idegelte ki?
2011. szept. 25. 21:00
 9/11 A kérdező kommentje:
Másnál milyen volt, kapott érzéstelenítőt, fájt neki?
2011. szept. 26. 18:09
 10/11 anonim válasza:
Hát én se tudom hogy miért nem adott. De te szerintem biztos kapsz mert nekem amelyik orvoshoz én mentem hát az kegyetlen. Szóval ez lehet orvos függő is.
2011. szept. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!