Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fehér foltok a fogakon,...

Fehér foltok a fogakon, segítsééég?

Figyelt kérdés
Ha beteg vagyok akkor a fogaimon nagyon látszik. Fehér foltok vannak az első fogamon. Borzalmasan zavar, főleg, hogy a héten egy találkozóm lesz. Beteg vagyok, teát iszok, így még a fogaim is sárgábbak. 2-3 napon belül már szeretnék fehérebb, és foltmentes foggal megjelenni a találkozón. Lehetséges ez?? Ha igen hogy? Köszönöm előre is a válaszokat!!!
2011. okt. 31. 12:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom pontosan hogyan fehér foltos a fogad, de ha olyan, amire gondolok, akkor az a szuvasodás első lépése. Kioldódnak az ásványi anyagok a fogaadból, és élesen fehér foltok maradnak a helyén, amik később ki is lyukadnak.
2011. okt. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De ez a fehér folt csak ritka alkalmakkor jelenik meg. Akkor is lehet a szuvasodás jele? Pár perccel ezelőtt olvastam, hogy kálcium hiányra utalhat, mit gondolsz erről? Amúgy nagyon köszönöm, ment a zöld jelecske!!:)
2011. okt. 31. 12:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Több oka is lehet:

az egyik az amit az előző is írt, pl ha valaki túl sok cukros űdítőt iszik, az kikezdi a fogakat, és kioldja az ásványi anyagokat a fog külső rétegéből, a zománcból. Ezáltal a fog sebezhetőbbé válik, újbúl és újból lerakódik oda lepedék és elkezd kilyukadni.

A másik lehetőség, hogy ez csak egy elszíneződés, attól is lehet ha túl sok fluor, kalcium van a szervezetedben, vagy nem rég fogfehérítettél, és a boltban kapható csak ilyen foltokban szokta fehéríteni.

Harmadik van a nyelvedben, ajkadban valamilyen piercing és az kezdte ki a fogaidat és szuvasodásnak indultak a fogaid.

2011. okt. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2011. okt. 31. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!