Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Segítsééég! Nagyon fáj. Mit...

Segítsééég! Nagyon fáj. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, nő a bölcsességfogam, és hátul az innyem nagyon meg van dagadva már 2. hete, de olyan szinten h enni és nyelni alig bírok, alatta pedig félig ki van jőve a fogam ... kegyetlen, nyáladzok meg minden, van vmi amivel csillapíthatnám a fájást? V ez már nem normális, és orvoshoz kéne mennem?:S
2011. jan. 2. 10:57
 1/6 anonim ***** válasza:

szájsebészetre kell beutalót kérned a fogorvostól, ez a fog nem tud kibújni, ki fogják szedni

be van gyulladva, mert nyomja az ínyt és nem tud áttörni rajta, ezért fáj ennyire

szájzárat is kaphatsz, úgyhogy nyomás a fogorvos, ezt házilag nem tudod kikezelni

fogászati asszisztens

2011. jan. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia. De jó hogy megtaláltam ezt a kérdést,pont most kezdett el fájni Nekem is és gondoltam rá,hogy felteszem ezt a kérdést én is.Nekem már lassan 1 éve hogy bújik kifelé,mikor odamegy a kaja,állatira fáj. :( Az a szerencsém hogy nem nyomja a másik fogamat.Kérdeztem az orvosomat azt mondta,hogy ez természetes,szedjek fájdalomcsillapítót,de én nem akarom gyógyszerezni magam.Azért írtam le,hogy tudd nem vagy egyedül. :)

A szájsebészet lenne szerintem is a legjobb megoldás,de ne aggódj nem lesz semmi baj.

2011. jan. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

nekem kb 2 éve nőnek ki ... az egyik minden probléma nélkül kibújt, de a másik szörnyen fáj. félig van kibújva csak, és a többi részen csak a duzzadt íny van :S beszélni alig tudok, mert a nyelvem se mozog úgy ahogy kéne emiatt :S pár napot még várok hátha javulgat, ha nem akk go orvos :S

és köszi az eddigi válaszokat! :)

2011. jan. 2. 11:32
 4/6 anonim ***** válasza:
ne várj vele, hidd el hogy ennél csak roszabb lesz ha vársz. begyulladhatnak a mellette lévő fogaid, és akkor csak jobban fáj. ha nagyon nem akarsz fogorvoshoz menni akkor öblögess egy kicsit kamilla teával de 1 napnál tovább ne halasztgasd!
2011. jan. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindenképpen menj fogorvoshoz!

Attól függően, hogyan nő a fog (szabályosan, vagy ferdén, hogy rontja az előtte lévőt stb.) doki eldönti, hogy ki kell-e szedni vagy sem. Nekem például a bal alsó bölcsifogam, amikor nőni kezdett, fájt rendesen, a dokim egy picit megnyitotta az ínyemet, hogy akadálymentesen tudjon nőni. Azóta kibújt szépen és semmi gond vele.

2011. jan. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
kinőőőőt! már nem fáj! :D köszi a válaszokat :)
2011. jan. 5. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!