Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 8 fogamat kéne kihúzni, hogy...

8 fogamat kéne kihúzni, hogy fogszabályzóm lehessen, hát ez most mi?

Figyelt kérdés

4 bölcsesség fog + 4 hátsó őrlő fogak..

elismerem elég szarul állnak a fogaim kb így : [link]


mit gondoltok? eddig egy fogorvosnál vtam,ő ezt mondta


2011. nov. 15. 18:16
1 2
 1/11 eszta41 válasza:

Hát nem tudom. Esetleg próbálj meg felkeresni másik dokit is (esetleg többet is.) Hátha hagyna a szádban fogat.

Ez most komoly: találkoztam olyan fogorvossal aki képes lett volna kihúzni a jó fogat, hogy hozzáférjen a rosszhoz.

2011. nov. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Azt,hogy valószínűleg igaza van,de elmehetsz máshoz is,hogy ő mit mond.

Helyet kell csinálni,hogy az elől tömörülő fogakat szépen sorba hátrahúzzák,és egyenes legyen a fogsorod.

Valamit,valamiért.

2011. nov. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
En is ugy gondolom hogy valoszinü igaza van,de a te nyugalmadert,menj el meg 1 fogorvoshoz,mert azert ki tudja.
2011. nov. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

el is megyek...de tartok tőle ő is ugyan ezt fogja mondani

ti jártatok már így?

8 fog..akkor már miért nem 12? xd

2011. nov. 15. 18:28
 5/11 anonim válasza:

A bölcsességfogaid kihúzásának inkább örülj, azokat majdnem mindenkinek húzni kell előbb-utóbb, valakinek ki sem nő...

A hátsó örlőfogak helyére pedig bizonyára az előtte lévő kerül, szóval no para. :)

2011. nov. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Néha csoda dolgokra képesek a fogászok, nekem egy normálisan álló, ép alsó metszőfogamat húzta ki a hölgy amikor fogszabályozás volt műsoron, a mellette lévő, keresztben állót pedig visszaforgatta.


A kihúzandó fogak számát az állkapcsod/koponyád és a fogak mérete határozza meg. Kérdezz meg másik fogorvost is, de ha egyvalaki ennyire kevésnek látja a helyet ahol el kellene férniük, akkor máshol sem fogod könnyen megúszni.

2011. nov. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

nekem is 6-ot keellett kihúzatni, h a helyére tudja húzni a fogszabályozó a fogakat. 5 évig volt fenn a szabályozó, most nem is látni,h annyi ki lett húzva,sőt kérdezik is,h honnan húzták ki azt a 6 fogat.


szóval valószínűleg szükség van a te fogaid kihúzására ia.

2011. nov. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem olyan sok az, 4-et nagyon sok ismerősömnek húztak, és abból egy bölcsességfog se volt. :D Valószínűleg kicsit az állkapcsold, ezért húzzák ki.

A bölcsességfogakat meg ne sajnáld, azzal csak a baj szokott lenni.

Haveromnak a 4 hátsó fogát, meg elöl a két farkasfogát szedték ki, és ugye bölcsességfog itt se volt. :D

De ha megnyugtat, kérj másik dokitól is véleményt.

2011. nov. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A 8 fog nem sok, de azt nem tartom reálisnak, hogy nagyőrlőt is távolítson el a bölcsességfogon kívül.

Feltéve, ha ha "hátsó őrlőfogakon" nagyőrlőket értesz és nem kisőrlőket.

Amennyiben nagyőrlőket, kérd ki egy másik doki véleményét is.

2011. nov. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

nekem 4-et kellett kihúzni.. van fogszabályzóm alul.. felül is lesz..

ha nem huzták volna ki >'agyaraim'< nőttek volna...

2011. nov. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!