Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogszuvasodás okozhat-e...

Fromjezus kérdése:

A fogszuvasodás okozhat-e ízületi problémákat?

Figyelt kérdés

Nagyon el vagyok keseredve, mert fáj majdcsak minden ízületem. A házi orvos szerint majd elmúlik biztos megerőltettem. Nah de az összeset? Az ízületeim nincsenek megdagadva, a vérkép szintén negatív. A van egy elhúzódó fogfájásom de a mai röntgenen a fogdoki azt mondta hogy csak szuvas a fogam. Okozhatja ezt?

Vagy tényleg, akármilyen tippnek örülnék!!! Ha ilyen gyorsan épülök le 2 hónap s már dolgozni sem fogok tudni...

26év/fiú


2011. dec. 7. 00:41
 1/7 Dr. Kiss István ***** válasza:

A fogszuvasodás csak abban az esetben, ha emiatt keveset eszik.

Inkább mindkettő valaminek a tünete lehet. Nagylabort kérjen a háziorvostól, az eredményt pedig beszéljék át.

Vitaminhiány is okozhatja, én javasolnék valamiféle porcerősítőt szedni, ezt sportolók is gyakran használják ilyen jellegű problémára, ártani nem árt. Havi adag kb 3-4 ezer Forint.

2011. dec. 7. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha a dokinál a vérkép nem mutatott semmit, akkor próbáld meg kicserélni az ennivalódban az összetevőket, és egyáltalán ne egyél kész fűszerkeverékeket, és olyanokat sem, mint pl. leveskocka vagy zacskós leves. Próbálj meg NEM enni tejterméket és húst egy időben, pl. sajttal töltött pulyka vagy tejfölös csirkepaprikás. Egyél helyette simán húst, sajt és tejföl nélkül. Tejterméket ehetsz, de ne a húsételekkel, legalább 4-5 óra különbség legyen a tejtermék és a hús evése között. Étteremben semmit se egyél, mert mindenhol használják az ízjavítókat (MSG), és lehet, hogy a te szervezeted ezt nem tudja feldolgozni. Ne használj saláta dresszinget sem.

A húsokat leszámítva, próbálj meg minél több nyers dolgot enni, zöldséget, gyümölcsöt.

Ha legalább egy hónapon át meg tudod állni, hogy másképp egyél, mint eddig, akkor kb a második-harmadik héttől javulni fognak az izületeid. Ja. és semmilyen mesterséges üdítőt ne igyál, max. olyan narancslevet, amit te csavartál ki. Tehát sem szénsavas, sem szénsav nélkülit, ami "üdítőital"-ként van a boltokban. Igyál teákat, cukor nélkül, édesítő nélkül, üresen, vagy sima, szénsavmentes vizet.

Adj a szervezetednek pár hetet, amig kiürül a szervezetedből a sok méreg - és jobban leszel. Nem halálos betegség, egyre többen vannak, akik így reagálnak sajnos. Az unokahugomról is lemondtak a dokik, mire kiderült, hogy "csak" az étrendjét kellett megváltoztatni. Persze, a dokiknál rendszeresen ellenőriztetsd a vérképedet, az étrend változtatása nem jelentheti azt, hogy bármiből is hiány alakuljon ki.

2011. dec. 7. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

1 válaszoló. Vitaminkészítményt szedek s amikor az első legkisebb tünetek jelentkezni kezdtek porcerősítőt is vásároltam amit már több mint 2 hónapja szedek, s csak rosszabb s rosszabb...

Ha az állapotom nem javul januárba kell visszamenni a dokihoz, s valószinű akkor nagy labor is lesz.

2 Válaszoló

Sportolónak tartom magam így próbálok, egészségesen étkezni, is. Aminek a része a rendszeres zöldség gyümölcs fogyasztás. Füszerkeverékek közül vegetát hsználok heti kétszer amikor rizst eszek. Valamint havonta kb 1szer eszek Gyros fűszerkeverékkel sütött húst.

Viszont itt (Angliában) nehéz megkerülni a készételek okozta dömpinget. Elképzelhető hogy tényleg ez az oka, de azokból sem fogyatok túl sokat, mindenesetre egy próbát megér. Az egy hónapba még senki sem halt bele!

2011. dec. 7. 09:21
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálam a foggyökéren lévő ciszták okoztak ízületi fájdalmakat. Amikor eltávolították 1-2 hónap múlva megszűntek a panaszaim.
2011. dec. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi sem élünk Magyarországon, készétel-dömping van itt is. Mégsem eszünk, hanem inkább egy natur megsütött csirkemell, vagy egy csak sózott-borsozott marhaszelet és hasonlók a kaják. Viszont az az unokahugom, akiről Mo-n eldöntötték, hogy le kell százalékolni 23 évesen és lassan tolókocsissá vált, nos, ő most sétafikál és úszni jár minden délután. Hja, és velem él itt, mert szereztem neki tolmács-munkát, közben segít ezt-azt itthon, és közben cseréltük az étrendet (egy itteni barátom javaslatára) - és megérte-megérte-megérte!!! Igen, nehezebb kicsit, mint útközben megállni valahol bekapni valami éttermi kaját, de ugyanakkor olcsóbb is, és ami a fő, Kati a gyógyulás útján van. Ő is januárban megy majd kontrollra (Pesten), szerintem hanyatt fog esni a doki :D

Hja, még 1: a pasim pedig azt mondta, kevesebbszer fáj a feje, amióta odafigyelünk, hogy mit eszünk (pedig ő is sportol keményen, szóval nem egy hisztimanci - és mégis...)

2011. dec. 8. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Semmi extra, csak amit irtam a nyilvanos hozzaszolasomban is.

1. SOHA hus es tejtermek egyutt, a ketto kozott legalabb 4 ora teljen el. Nem, palacsintat sem a kaja utan, ha elotte porkolt volt nokedlivel (mert a palacsinta tartalmaz tejet) Ez a ketfele feherje emesztese miatt okozhat problemat.

2. Csak szensavmentes vizet igyal, tilos a szensav, es minel tobb, kulonbozo teafeleseget igyal cukor es citrom nelkul: zold-, feher-, roboois-teak, del (12) utan koffeinmentes herb-teak, kamilla, borsmenta, akarmilyen tea (pl sage), lefekves kornyeken citromfu (lemongrass) tea.

3. fuszerek: TILOS az olyan mint vegeta, "magyaros fuszerkeverek" "gyros fuszerkeverek" es tarsai, de tilos az itt kaphato barmilyen fuszerkeverek is, mert MINDEGYIK tartalmazza a MSG vagy masneven glutamin acid, a magyar fuszerekben natrium glutamat neven fut. Hasznalj sot, borsot, paprikat, majorannat, komenymagot, akarmit, csak NE KESZ FUSZERKEVEREKET.

Az MSG-t tartalmazza a legtobb salataontet, chips, es az osszes ettermi etel, ugyanis akar a rossz izu etelt is finomnak erzed a hatasara - ezert hasznaljak mindenhol, mindenben. Mielott veszel valamit a boltban, olvasd el, mit tartalmaz. Meg fogsz lepodni :(((

En nem vagyok beteg, de Kati etrendje miatt ugye nem fogunk kettonkre ketfelet fozni, es dobbenten tapasztaltam, hogy milyen mas izuk van az eteleknek MSG nelkul - FINOMAK es egyedi izuek, az MSG ad nekik egy amolyan "egyen-iz"t. Vegre ereztem, hogy a salataontet nelkuli salatanak edes izt ad a reszelt sargarepa, es savanykasat par csepp citromle (amit en csavartam ki). Es kiderult, hogy a marhaszelet milyen finom csak soval es borssal, es a csirke is mas, ha a bore ala gombaszeletet teszek es csak megsozom, es nem a vegetaval dorzsolom be.

Volt, aki azt mondta, hagyjuk el a diszno hust is, mert a kosher-etkezest kovetoek kozott nem szokott lenni izuletigyulladasos - de errol nem tudok nyilatkozni, mert hetente legalabb 1x eszunk disznot is :)

Jobbulast neked

2011. dec. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom, a valaszodat, Matol elkezdtem a dietat, abban egeszen biztos vagyok, hogy nagyon el vagyok savasodva szoval jot fog tenni.


De sajnos van egy kis hiba amit irtal, nekem nincs izuleti gyulladasom, a doki 3 hete probalja a legkulonbozo fele keppen bebizonyitani, h izuleti gyulladasom van. De azon kivul hogy fajnak az izuleteim semmi mas tunet sem egyezik. Nincsenek bepirosodva,nem melegebbek, nincs lazam, s egy hangyanyit sincsenek bedagadva. A verkep masodjara is negativ. A rontgent most varjuk de szerintem az is normalis lesz. Naprol napra szarabbul vagyok, mar a z alkaromon es bokam felett is erzek fajdalmat, valamint a gerincem is sajog kicsit...

Ha pihenek az se, jo ha atmozgatom az se jo. A sok idegeskedestol a panikbetegsegem is ujra megjelent.

Penteken csinaljak meg a fogam, Szombaton megyek akupunkturara. S remenykedek, hogy tortenik egy csoda, s kiderul mi bajom van...

(Apa szerint a csontkovacsolas csinlhatta ezt, de akkor miert 2 honap mulva jelentkezik)

2011. dec. 13. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!