Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ez most fogszúvasodás, vagy...

Ez most fogszúvasodás, vagy fogbarázda-elszíneződés? (kép+szöveg)

Figyelt kérdés

5 -vagy 6 fogam kb így néz ki:

[link]


Voltam SZTK-s fogorvosnál,2x is, de mind2x azt mondta, hogy

"-nem kell vele törődni, ilyen sokmindenkinek van, ez csak felületi hiba"

Na persze....-.-" Francokat nem kell vele törődni, később meg majd többel kötöm be.

Az lenne a kérdésem, hogy ha egy másik fogorvoshoz elmennék(nem SZTK-s), ő tudna barázdazárást alkalmazni, hogy így el vannak szineződve a fogbarázdák, vagy fogszúvasodás, nem is tudom már igazából, hogy mi is ez.

A "barázdazáró" anyagot a fog színéhez igazítják?


2010. aug. 15. 21:46
 1/7 A kérdező kommentje:

1,Tehát szerintetek mi ez a képen látható fog felületén?

2, Tudna barázdazárást alkalmazni a doki attól függetlenül, hogy így el van szineződve? Megtisztítja előtte a fogat? Hogy?

3, A "barázdazáró" anyagot a fog színéhaz igazítják?

2010. aug. 15. 21:50
 2/7 anonim ***** válasza:
barázdák között kaja maradék.
2010. aug. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszünüm, de az összes kérdéseimre válaszoljon már, aki tud. köszi.
2010. aug. 15. 22:07
 4/7 Bocipók ***** válasza:

Nekem is van a hátsó fogaim barázdáiban. Elvileg a nyál összetételétől függ, hogy mennyire szineződik el a fogad rágófelülete.

Ellenőrzéskor az orvosom mindig megnézi, megkapargatja, hogy alatta szuvas-e. Ha nincs gond, nem csinál vele semmit.

Van amelyik orvosnál lehet kérni barázdazárást. Ekkor apró fúróval leszedik ezt a réteget és utána tömöanyaggal lezárják. Elvileg 3-4 évig véd a fogszuvasodástól, de a tesómnak már a 2. hónapban kipotyogtak az apró tömések, szóval szerintem ha nem lyukas, ne bolygasd.

2010. aug. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Csak aza gáz, hogy oylan suliba szeretnék meni, ahol alkalmassági vizsgálaton nézik fogakat is...,és kizáró ok a lyukas,szuvas fog, valamint szerintem ezek az elszineződések is. Amúgy én sem törődnék vele ennyire:D
2010. aug. 16. 08:22
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is van, és szerintem az emberek többségének is. De alapjába véve nem hiszem hogy kizáró ok lenne az alkalmasságin. Ha az orvos valami elváltozást látott volna (pl: szuvasodás, lyukasság) akkor rögtön szólt volna. Ha ez téged megnyugtat akkor menj el barázdazárásra.
2010. aug. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Azt Következő évben lesz az alkalmassági, addigra szerintem elmegyek barázdazárásra.. jobb biztosra menni.
2010. aug. 16. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!