Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 2 fogszabis dokinál voltam...

2 fogszabis dokinál voltam mindegyik mást mond? (bölcsesség fog húzás kezelés előtt vagy után)?

Figyelt kérdés

az egyik azt mondja előtte kell mindenképp, a másik meg utána


csak mer hallottam olyat hogy 3 év kezelés után ugyanúgy visszarendeződtek a fogai a csávónak a bölcsességfogak miatt, és ha már van bennem elég kurázsi hogy belevágjak akkor már nem akarom hogy velem is ez legyen


jah és igen, az egyik azt mondja hogy biztos kell a 4es fogaimat húzni a másik azt mondja hogy van esélyem arra is hogy nem kell ,húú húúú az de adná:D:D


mit gondoltok?


18f


2011. dec. 7. 23:41
 1/6 anonim ***** válasza:

A bölcsességfogaidtól mindenképp a kezelés ELŐTT meg kell szabadulni.

És akkor van rá esély, hogy a 4-esek megmeneküljenek.

Ha szabályozás után húznák ki, akkor nagy az esély, hogy az bezavarjon az elért eredmények véglegességébe.

2011. dec. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bölcsesség fogat akkor kell húzni kezelés előtt, ha az ferdén nőne, de az meg látszik a röntgenen. NEkem nem húzták ki a bölcsesség fogam kezelés előtt és nem rendeződött vissza a fogsorom. :)

4eseket mindenképp kell húzni (bár ez is attól függ, hogy mekkora a 'baj'. Nekem kellett, de nem látszik, hogy hiányozna és nem is fájt a húzás. Az elején volt furi, hogy rés van ott, de szépen eltűnt és mára már hollywoodi mosolyom van :)

2011. dec. 8. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

ezért nemértem én sem, ugyanis nekem az egyik bölcsességfog ferdén, a másik ki sem bújt teljesen


na most mit csináljak?

a doki azt mondta hogy a kezelés végén majd kihúzza

2011. dec. 8. 10:22
 4/6 anonim ***** válasza:

ha ki akarják húzni a bölcsességfogad, akkor azt azért akarják, mert valami gubanc van vele

nekem kinőttek - legalábbis ránézésre úgy tűnt - és összetolták a fogsorom... röntgenből kiderült, hogy még nincsenek teljesen kinőve, de nincs is már elég hely nekik, és ezért be is gyulladtak

miután kihúzták őket, kaptam fogszabályzót, és minden helyre jött, a négyeseim megmenekültek

a négyeseket akkor kell kihúzni, ha azok már eleve rosszul nőttek

ha csak a bölcsességfogak miatt jöttek ki a sorból, akkor az az eljárás, min nálam is

nem célszerű a szabályozás után kivenni a bölcsességfogakat, mert a fogsor reagál arra, ha hirtelen több hely lesz az álkapcson

2011. dec. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

akkor mit mondjak a dokinak????

mert azt baromira nem szeretném ha a kezelés vége után 1 héttel ugyanígy visszarendeződnének a fogami:S:S:S:S:S

2011. dec. 8. 11:37
 6/6 anonim ***** válasza:
Nővéremnek 3 évig volt fogszabályzója, leszedték, aztán kiműtötték a bölcsességfogait (csírát). Szerintem fogszabályzó mellett azt problémás megcsinálni. Előtte meg azért nem érdemes, mert lehet, hogy úgy rendeződnek, hogy megmaradhatnak. Egyéb húzást viszont előtte kell. Bár azt jobb elkerülni.
2011. dec. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!