Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Félrenő a bölcsességfogam?

Pkaye kérdése:

Félrenő a bölcsességfogam?

Figyelt kérdés
Pár hónapja el kezdett nőni a bal felső bölcsességfogam, és egyáltalán nem fájt, pedig be is volt gyulladva, aztán kijött belőle valami genny 3 nap után. Azóta nem is nőtt ki teljesen. Kb. 5 napja a bal alsó kezdett el nőni, és azóta is fáj, de nem is igazán van (még) bedagadva. Lehet azt érezni/tudni, hogyha félrenő a fogam? Még nem törte át az ínyem, fáj és olyan érzés mintha összeharapnám belül a számat, mikor pl. eszek vagy beszélek. Lehetséges, hogy van vele valami probléma, míg a másikkal nem is szenvedtem ennyit?
2011. dec. 11. 23:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha fáj,vegyél be rá fájdalomcsillapitot,homeopatiát,gyógytea,szekfűszeg... aztán orvos!
2011. dec. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem elviselhetetlenül fájt mikor nőt. Rosszul is nőtt, de nem szedték ki, be sem gyulladt meg semmi (még). A másik nem annyira fájt, de néha éreztem hogy jön. Ez ilyen. Nekem már vagy 3 hónapja kinn van mégis érzem hogy néha még helyet akar magának. Az enyémen érzett ha végighúztam az ujjamat az ínyemen hogy rosszul dudorodik. Az ínyed majd lekopik róla, főleg ha érzed is hogy ráharapsz. Ilyen ez, az egyik fáj a másik nem. Ismerek olyat is, akinek rosszul nőtt, de mégis kinőtt de egyáltalán nem is érezte. Nekem olyan 6 hónapi nőtt ilyen 2-3 hetente éreztem is. Van akinek 2 évbe kerül mire kinő. De ha csak fájj kérdezz rá a fogdokinál és az röntgenen megnézi.
2011. dec. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha lüptet, dagad vagy érzed hogy gyulladt akkor mindenképpen doki. Sajnos a bölcsesség fogak az íny alatt is romolhatnak és begyulladhatnak:S
2011. dec. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Mivel nincs itthon semmi gyógyszerem, rászorulok mindenféle házipraktikákra. Ma már elkezdett lüktetni is. Azt olvastam, ilyenkor már be van gyulladva és nem is igazán segít rajta gyógyszer.

2011. dec. 11. 23:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha fáj, menj dokihoz. Nekem feszített kegyetlenül, aztán amikor már úgy éreztem, nem bírom, elmentem fogorvoshoz. Erre kiderült, hogy azért fájt annyira, mert csak feszített, hanem be is gyulladt. Egy csomót szenvedtem vele, aztán a gyógyszertől két napon belül lehúzódott a gyulladás. Aztán vertem a fejem a falba, hogy nem mentem korábban. Szóval dokii!! Sok szenvedést megspórolhatsz vele magadnak.
2011. dec. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát, így már mindenképpen doki. Ha csak feszítene és hasítana de tűrhető lenne és pár óránként elmúlna, akkor nem lenne gond szerintem, de ha már lüktet is, akkor már baj van. Hát, jobbulást.
2011. dec. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!