Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tegnap az ínyem begyulladt és...

Tegnap az ínyem begyulladt és az arcom emiatt egy kicsit meg is dagadt. Hogyan tudnám lehúzni a gyulladást? Én Angliában élek és idén már nem tudok hazamenni, itt meg a fogászat csillagászati árakon mozog.

Figyelt kérdés
A fogam nem fáj csak az arcom nagyon ahol feszít. Most próbálom a Corsodyl-t, de már egy csomó Algopyrint is beszedtem. Van valami ötletetek?
2011. dec. 12. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Ott nem kapni Phlogosolt, ezzel töményen bekened és gyorsan leviszi az ínygyulladást, Corsodyl nem sokat ér. Ami még nagyon jó rá, az a Gengigel gél, elég drága, de megéri.
2011. dec. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mindenféle fertőtlenítő lötty jó rá, de ha természetes fertőtlenítőt akarsz, akkor a legjobb a teafaolaj. Ez nagyon erős fertőtlenítő, pár korty vízbe pár csepp kell, és azzal öblögetni, esetleg pár cseppet közvetlenül rácsepegtetni a gyulladt ínyre. (Lenyelni nem szabad.) Angliában ezekből a löttyökből biztos még nagyobb a választék, mint itt, a neten be tudod őket azonosítani. Teafaolaj is van mindenütt (tea tree oil).


Egy akut ínygyulladás amúgy se igényel fogorvosi beavatkozást, viszont ha ez egy gyakran visszatérő, vagy krónikus állapot, akkor komolyan kell venni, mert ha tartósan fennáll, pár év alatt csak ettől kilazulnak, majd kihullnak a fogaid. (Nálam már megtörtént.) Ezért nagyon fontos a megelőzősé, ami a szájüreg és a fogak folyamatos tisztán tartásából áll. Ez nem merül ki az étkezések utáni fogmosásban, mert az torolódott fogak esetén nem tudja eltávolítani az ételmaradékokat. Fontos az étkezések utáni fogpiszkálóval való eltávolítás is, és rendszeresen, akár fél évente le kell szedetni a fogköveket (ez nem túl drága, nálunk általában 10 000 Ft), mert a fogkőben megbújó baktériumok az ínygyulladás melegágyai.

2011. dec. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Genigel kapható itt is. Az előbbi viszont nem. Holnap veszek és kipróbálom! Köszönöm!
2011. dec. 12. 18:22
 4/6 A kérdező kommentje:
Keresek ilyen Tea fa olajat is valahol, hátha találok. Egyébként nem rég letört a fogamból egy nagyon nagy darab és felette gyulladt be az íny, tehát a foggal lehet összefüggésben szerintem.
2011. dec. 12. 18:25
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha az arcod is bedagadt, akkor az nem egy szimpla ínygyulladás, hanem a fogaddal lehet gond. Szerintem mindenképpen menj el fogorvoshoz ha nem akarsz szenvedni vagy adott esetben komoly szövődményeket szerezni.
2011. dec. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha fogprobléma okozza a gyulladást, akkor lehet, hogy egy kicsit félrement a válaszom, de a fertőtlenítés ekkor is jó, de nem biztos, hogy elég. Meglátod, mi lesz pár nap múlva, és ha nem múlik el, vagy súlyosbodik, akkor lehet, hogy fogorvoshoz is kéne menne. Tudom, hogy milyen rablók, nekem egy fogat 100 EUR-ért húzott ki egy szélhámos Olaszországban (1 perc).
2011. dec. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!