Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kiesett egy tömés a fogamból,...

Kiesett egy tömés a fogamból, nem fáj! Menjek dokihoz? SZTK-shoz mehetek?

Figyelt kérdés
Kb. 3 éve tömték, akkor még iskolaorvos, azóta nem voltam fogorvosnál, tehát nincs orvosom. Mehetek SZTK-s fogorvoshoz? Megcsinálja ingyen? Nem baj, hogy nem is fáj? Csak nem akarom, hogy tovább romoljon (így is elég nagy lyuk volt), vagy netán elkezdjen fájni az ünnepek alatt...
2011. dec. 14. 20:47
 1/2 anonim válasza:
100%

Szia!


Okvetlenül minél előbb menjél fogorvoshoz! Minél előbb annál jobb.


Velem is ez volt egy éve...sose volt kedvem elmenni, meg időm se volt, meg nem akartam SZTK-s orvoshoz menni, hanem a saját orvosomhoz, de nem volt rá pénz éppen.


Nah, addig fajult a dolog, hogy nem rágtam azon az oldalon, ahol az a fájós fogam volt. Aztán szépen oda nőtt egy vadhús is. Még ekkor se aggódtam, gondoltam majd kivágják és betömik. A doki azt mondta, hogy egy fél évvel, ha előbb jövök, akkor lehet, hogy csak tömni kellett volna.


A végén gyökér kezelni kellett...olyan rossz állapotban volt a fogam, hogy több, mint egy hónapig jártam dokihoz minden héten egyszer. Most már ott tartunk, hogy végre betömte, de azt mondta, hogy ebbe majd egy csavar is kell tenni, mert ha nem eltörik a fogam. Sőt lehet, hogy ki is kell húzni. Mondjuk én már az elején mondtam inkább húzzuk ki. A doki erősködött, hogy ne.


Ha ezzel sem győztelek volna meg, akkor elmesélhetem, hogy is zajlik egy gyökér kezelés. A hosszú vékony tűszerű reszelőktől kezdve, amivel az idegeket csavarják ki a fogadból, a megizzított fém pálcáig, amivel a fogadat belülről égetik.


Szóval, tényleg a legjobb szívvel mondom, hogy menj el a fogorvoshoz!!!

2011. dec. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

"Ha ezzel sem győztelek volna meg, akkor elmesélhetem, hogy is zajlik egy gyökér kezelés."

Azért az sem olyan durva, de mindenképpen jobb, ha marad ideg a fogadban. Menj fogorvoshoz!

2011. dec. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!