Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyibe kerül a tömés és a...

Mennyibe kerül a tömés és a húzás az SZTK-s orvosnál ha van TB-m? Nagyon fájdalmas?

Figyelt kérdés
Szerdán megyek egy húzásra meg lesz tömés is dögivel. Van TB-m és ahhoz az orvoshoz megyek akihez tartozom. Nagyon fáj egy húzás? Adnak érzéstelenítőt? Még gyerek koromban (18-20 éve) húztak fogat, akkor nagyon nagyon fájt, majdnem kiestem a fogorvosi székből a fogammal együtt. Már másképp csinálják? Írjatok nagyon félek!!
2010. dec. 6. 13:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha van tb-d és ahoz a orvoshoz mész ahova tartozol a lakehlyed szerint akkor semmibe nem kerül.Kapsz érzéstelenitöt is ha kérsz.Nekem még nem huztak,nyilatkozni nem tudok ezügyben.Ha jo a doki akkor jol tud injekciot adni és huzni is,teljesen orvosfüggő.
2010. dec. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Illetve a kihúzott fogat lehet pótolni valamivel. Hátul van, nem lesz látható, csak nem szeretném ha ott egy lyuk tátongana. Ha lehet pótolni mennyibe kerül?
2010. dec. 6. 13:05
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sztk-ban ha Tb-vel rendelkezel a foghúzás,fogtömés,érzéstelenítő is ingyen van.(jobban mondva nincs ingyen mert a TB-t fizeted,nem igaz?) De a fogfehérítésért,fogkoronáért,fogpótlásért,fogékszer berakásért fizetni kell..Az nincs ingyen,de olcsóbb min a Maszeknál..
2010. dec. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Hívd fel az SZTK-t ahová mennél fogorvoshoz,és kérj információt.Mindent elmondanak..
2010. dec. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amúgy a rendelöbe is ki van irva az árlista(jobbhelyeken).

Az árlista pedig szerintem orvos és helyfüggő.

2010. dec. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sajna már két maradandó fogamat ki kellett húzni, az egyik bölcsesség fog volt. Hát... Nagyon ragaszkodott az eredeti helyéhez mindkét fogam, az elsőt az orvosnak sikerült a fogóval összeroppantani, letörött majdnem az egész, vésni kellett, wáááá... Szörnyű volt. Nem akarlak elrettenteni... A bölcsességfoggal inkább elmentem magándokihoz, talán 9000-ért húzta, beadta az érzéstelenítőt, 5 perc múlva már el is zsibbadtam, kicsit megszenvedett vele ő is, én is, mondjuk nehezen is fért hozzá, de csak kijött... Az volt kellemetlen, ahogy próbálta csavarni a fogamat, hogy mozduljon már meg végre... Tudom, hogy nem egy kellemes élmény, én is be voltam tojva, de én végig erősen koncentrálva énekeltem magamban, és csak a szövegre meg a dallamra összpontosítottam. Próbálj te is valami olyanra gondolni, ami leköt, és próbáld kizárni a külvilágot.

Nekem este húzták ki, kicsit féltem is elaludni éjszaka, attól tartottam, hogy meg fogok fulladni az alvadt vértől... De látod, ha egy akkora hipohonder túlélte, mint én, neked sem lesz semmi bajod.

Annyi volt még, hogy másnap is vérzett még az ínyem, és egy kolléganőm tanácsára finoman bekentem a sebet fogkrémmel (hülyén néztem rá én is), de attól elmúlt a vérzés.

Egy kalappal, tarts ki!!!! :) Erős vagy!

2010. dec. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
tegnap kihúzták, hát három részben jött csak ki, annyira nem fájt, rosszabbra számítottam. inkább a recsegés ropogás volt kellemetlen. A bölcsesség mellettit húzták, egyszer éreztem, hogy kiszakad az állkapcsom. A legrosszabb, hogy herpeszem lett, ott, ahol a fogó jobban dörzsölte.
2010. dec. 9. 07:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!