Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől lehet az hogy gyökérkeze...

Mitől lehet az hogy gyökérkezelés után, és a harmadik töméscsere után negyedjére is vissza kell mennem a fogorvoshoz és még mindig fáj a fogam?

Figyelt kérdés

mitől lehet gyulladt? Nem röngenezte meg, lehet hogy gennyes és nem pucolta ki az összes gyökeret? vagy esetleg más fogam is belül rossz lehet amiről nem tudunk?


lehet valami hosszú távú gyógyító gyulladáscsökkentő módszer a foghúzáson kívül?



2011. dec. 18. 02:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

foghúzáson kívül antibiotikum, amit orvos ír receptre.

Ideje elmenni egy MÁSIK fogorvoshoz, mert a nővérem hasonlóan járt. Tudod mi történt? A fogorvos kivett 3 gyökeret, a 4-iket pedig bennhagyta, és betömte úgy. Persze az ideget nagyon irritálta a tömés, ez folyamatos gyulladást okozott, végül pedig ki kellett húzni. Amint lehet menj el egy olyan fogorvoshoz, aki röntgen is csinál.

2011. dec. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
megcsinálta a röntgent azóta is kezeli
2011. dec. 25. 20:08
 3/13 anonim ***** válasza:
Másik fogorvos... erős antibiotikumot kéne szedned pár napig, az lehúzná a gyulladást. Plusz a fogat is megkéne röntgenezni, hogy minden rendben van-e, nem vakon piszkálni.
2011. dec. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
meg lett röntgenezve, gennyes, de ennyit mondtak, milyen antibiotikumot ajánlanád pontosan?
2011. dec. 27. 20:46
 5/13 anonim ***** válasza:
Dalacin 300 mg. Ezt lehúzná kb. 3-4 nap alatt a gyulladást, 1 nap olyan 4 kis kapszulát bevenni. De természetesen ezt csak az orvos írhatja fel. Meg tisztítani kéne a fogat naponta fogorvosnál.
2011. dec. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

hát sajna hetente egyszer kétszer voltam nála, most jövő hét után csak, igen, lehet ki kéne engedni a gennyet, szabadon hagyni kicsit, aztán mikor kiürül akkor átmosni, gyógyszerezni, ecsetelni, és mikor befecskendezi akkor betömni h benn maradjon a hatóanyag

ma ovltam házi dokinál, az volt a reakciója hogy Jézus Mária, furcsálta hogy nem írt fel semmit a fogdoki, kérdezték is melyik az a doki, meg hogy mért csak most röngenezett meg, és hogy hogy érzéstelenítő nélkül gyökérkezel

meg előszőr augusztus végén idegelte ki a srác a fogamat, akkor egy hónapig nem voltam, vagy másfél, akkor letört, sajgott, aztán utána csak tömést cserélt, az apja most meg gyógyszerezte is, ebben a hónapban már háromszor vagy négyszer voltam

most januárban megyek hetedjére

remélem addig a dalacin hat, és nem csak addig, amig szedem, hanem utána is, egyből írt fel nekem doktornő dalacin 300 at meg flektort is

2011. dec. 28. 21:07
 7/13 anonim ***** válasza:
Hát igen, igen. Azt kéne csinálni amit az elején is írtál. Nem fog magától lemenni a gyulladás. Kicsit masszírozkadni is lehet egyébként, vizesruházni, közbe dalacin. Meg is vagy dagadva? Én nemtudom ki lehet az a fogorvos, vagy fogorvos-e egyáltalán, de többet oda ne menj. Nemtudom, hogy lehet valaki ennyire trehány.
2011. dec. 29. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
nem dagadt meg, csak éreztem mintha be lenne duzzadva
2011. dec. 29. 15:20
 9/13 anonim ***** válasza:
És ez melyik fogad egyébként? De kis cseresznyét érzel a helyén gondolom. És mióta ilyen gyulladt? Csak tényleg minél hamarabb lekéne vinni a gyulladást, mert betokosodik és egy kis ciszta keletkezik, amiből lehet szájsebészet is.
2011. dec. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

helyben van a dokinál a szájsebészet

cisztát nem látott

múltkor már tudtam rajta enni, most megint nem tudok rágni

2012. jan. 4. 12:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!