Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mélyharapás esetén hogyan...

Mélyharapás esetén hogyan pótolnak?

Figyelt kérdés
Most jövök a fogorvostól, és miközben csinálta a fogamat, megjegyezte az asszisztensnek, hogy olyan mélyen harapok, hogy oda nem lehet hidat tenni. Akkor hogyan pótolnák a hátsó két fogamat, ha kérném? :S
2009. máj. 18. 14:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom, hogy mért mondta ezt a dokid, hiszen a mélyharapást sokszor koronákkal/hidakkal orvosolják! Nekem is nagyon durva mélyharapásom volt, a dokim 2 alternatívát javasolt: vagy fogszabályozó, vagy koronákat tesz a fogaimra. Mivel a fogaim nagy rész teljesen ép, én a fogszabályozót választottam, de koronákkal is telejsen korrekt eredményt lehet elérni!

Szóval tudomásom szerint nincs olyan mélyharapás, aminél ne lehetne pótlást alkalmazni, mivel azzal egyben akár orvosolhatni is lehet a mélyharapást. :)

De ha rosszul tudom, és tényleg nem lehet, akkor implantátum a másik fogpótlási lehetőség, bár ennek elég borsos az ára.

2009. máj. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, kicsit megnyugodtam... Egyébként azért érdekes ez nekem, mert egyébként olyan problémám van, hogy elöl nem érnek össze a fogaim, tehát pl. egy felvágottat nem tudok elharapni. Szóval nem értem, hogy akkor hátul meg hogy.... Na mindegy, köszi.
2009. máj. 18. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!