Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha vmi édeset, főleg csokit...

Ha vmi édeset, főleg csokit eszek (hozzáteszem elég ritkán) és valamelyik fogam elég érzékeny lesz mikor vizet iszok rá, akkor az a fog már lyukas? Csak mert voltam pár hete fogorvosnál és nem látott lyukas fogat.

Figyelt kérdés
Viszont lehet h az fájhat ilyenkor ami be van tömve...az lehetséges, h az sokkal érzékenyebb? Az is elgondolkodtat, h azt mondják a cukor okozza a fogszuvasodást legfőképpen....de én alig eszek cukrosat, édeset. Én olvastam egy könyvet amiben leírtak egy kísérletet, h halottakból kihúzott ép fogakat áztattak erjedő cukros nyálban és egy apatit kristály sem hibásodott meg és azt is leírták, h nagy fehérjebevitel, főleg a bőséges húsfogyasztás elvonja a kálciumionokat a csontokból, fogakból és sokkal romlandóbbak lesznek. Olvastam erről többet is és elég meggyőző volt. Szerintetek?
2011. dec. 19. 19:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy lyukas, csak a fogorvos nem látta, mert mondjuk a fognyakon van a lyuk.
2011. dec. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire aktuális még a kérdés, de azért válaszolok. Azért mert nem lyukas a fogad, lehet, h egy kissé fel van ritkulva itt ott a zománc és átengedi egy kicsit az ingereket, nem kell megijedni. AZ, h a sima cukros vízben áztatástól nem lyukadt ki a fog, amiatt van mert a cukros dolgok akkor ártanak a fognak, ha azokat fermentáló baktérium (streptococcus mutans) is jelen van.
2014. márc. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!