Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogszabályzó tette tönkre a...

A fogszabályzó tette tönkre a fogaim?

Figyelt kérdés
Másfél évig volt fenn fogszabályzóm. Nem rég szedték le. Rendesen mosom meg fogsejmezek. Ki húztak egy maradandó fogam is hoyg eligazodjanak és ezáltal hoyg csak egyet húztak ki elmozdult az egész fogsorom. Nem olyan feltűnő, de zavar. Ezzel igazából semmit sem lehet tenni. De viszont ahogy leszedték a fogszabályzóm, észre vettem hoyg rengeteg lyukas fogam lett, és a két első fogam között rés lett. és ott is szuvasodik a fogam. mit csináljak? Szinte minden fogam lyukas. Pedig tényleg mindent megteszek hoyg szép és egészséges fogaim legyenek. És ha betömetném az összes lyukast meg ami szuvasodik akkor az látszódna? Előre is köszönöm a válaszokat! 14/L
2011. dec. 21. 12:46
 1/6 anonim ***** válasza:
A tömést szerintem meg tudják úgy csinálni, hogy ne látsszon. Amúgy nem biztos, hogy a fogszabályozástól lett lyukas, pl. a nyál összetétele is változik az életkorral, ez is rosszat tehet neki. De miért nem a fogorvosodat kérdezed?
2011. dec. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mert anyu azt mondja hogy nem lehet betömni. Fogorvosnál meg akkor voltam utoljára amikor szeptemberben leszedték a fogszabályzóm. :D És érdekel mások véleményei is :)
2011. dec. 21. 13:53
 3/6 anonim válasza:

Nekem 2 évig volt fogszabályzóm és nekem is megromlottak, főleg a hátsó rágó fogaim. Most járok betömetni őket. De az a szerencse h ezek nem nagy lyukak, egyiket sem kellett gyökér kezelni. Kérj a fogorvosnál esztétikai fehér tömést, nekem is az van és egyáltalán nem látszik h be lennének tömve a fogaim :) A tömés meg egyáltalán nem fáj! Kérj érzéstelenítőt!

Ugye amíg fenn van a fogszabi,akárhogy igyekszik az ember, vannak területek amiket nem ér el azzal a pici fogkefével sem. Plusz ugye a genetikától is függ, h vkinek mennyire romlanak a fogai.


(Nekem a másik bajom, h fogszabályzás után nekem kinőtt az összes bölcsességfogam, amitől alul a fogaim elkezdtek torlódni, uh ennyit ért pl. az alsó fogsoromon a fogszabályzás. A fogorvos meg azt mondja h nem huzatja ki őket, mert teljesen egészségesek :S )

2011. dec. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Jah és hülyeség h elől nem lehet betömni! Barátnőmnek is tömték az első metszőfogait fehér töméssel és semmi sem látszik. :)
2011. dec. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem :) Köszi a válaszokat :) Már várom hogy teljesen szép legyen a mosolyom :)
2011. dec. 23. 10:38
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is tönkrement 3 rágófogam a fogszabi miatt, pedig mostam mint a megveszekedett őrült, mert a doki a lelkemre kötötte. A 4 nagyörlőmből egy annyira tönkrement, hogy ki kellett húzni, 2-őt többször is tömtek miután levették a szabit, de gyökérkezelni kellett őket. A 4. nagyörlőm maradt meg csak normálisan. Ugye a nagyörlőkre húzzák fel a gyűrűket és ha megfeszülsz is bennereked a lepedék egy része.
2012. jan. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!