Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Afta kezelése? Valakinek ötlete?

Afta kezelése? Valakinek ötlete?

Figyelt kérdés
Sokszor jön elő afta. Olykor több is egyszerre. Az orvos kenegetős gyógyszert írt fel rá, azonban néha olyan helyen van a seb, hogy elég nehéz kenegetni. Nem tudtok valami jó tippet a kezelésére?

2011. dec. 28. 22:00
 1/7 anonim ***** válasza:
bórax glycerin oldattal kezelni,ha elmúlik a helye,mégakkor is 1-2 napig kezelni kell. Szedjél 100mg C vitamint mellette.
2011. dec. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem anno a Corsodyl jött be, de azt nem szabad túl sokat használni tudtommal.

Régen nagyon sok aftám volt sajnos. Akkorák, hogy bőgni tudtam volna a fájdalomtól. Egyszer nagyon rossz helyre nőtt és kínomban elmentem a fogorvoshoz, aki valami olyan szerrel ecsetelte le, hogy én azt hittem helyben összecsinálom magam, bekönnyeztek a szemeim, stb. Komolyan, olyan mértékben még sosem csípett semmi mint az. Azt hittem szét marja a számat. Fogalmam sincs mi volt az, de azóta nem jött ki egy sem!!


Amit az első válaszoló tanácsolt, azt is próbáltam már (kivétel vitamin), de nekem nem használt, mindig visszajöttek. Mostmár pár év elteltével megfigyeltem, hogy bizonyos ételek, színezékek vagy adalék anyagok kezdik ki a számat, ami ellen nem tudok tenni semmit, hisz pontosan még nem sikerült rájönnöm hogy mi az.


Szinte minden drogériában lehet kapni Florin nevezetű szájsprayt, ami egyben fertőtlenít is. Én e nélkül már nem megyek sehova... ha érzem, hogy megint valami rosszat ettem, kezdene kibújni, akkor rendszeresen fújom és szerencsére tényleg 3 éve nem jött ki kb. 280 forint és teljesen ártalmatlan, szóval egy próbát szerintem mindenképpen megérne nálad is!

2011. dec. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem semmi sem szokott igazán használni csak az idő.

Meg kell várni még magától elmúlik.

2011. dec. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, próbálkozni fogok. :)
2011. dec. 29. 09:28
 5/7 anonim ***** válasza:
Én rendeget "gyógyszert" kipróbáltam, de semmi sem hatott sosem. (vagy csak minimálisan) Aztán egy idős néni mondta, hogy próbáljam citromlével. Azóta, ha kijön 1-2 csak "kenek" rá és egy óra múlva már sehol semmi. Nagyon bevált.
2011. dec. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én svéd cseppel szoktam öblögetni jól szétmaratja a 40% alkohol és utána pár óráig érzéketlen lefekvés elött nagyon hasznos :) sajnos már elfogyott ugyhogy most nincs ötletem

öreganyám mondta hogy neki is volt de kinőtte fura nekem vhogy nemakar elmulni

2013. dec. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Sziasztok! 15 évig volt állandóan súlyos aphtam, ahogy elmúlt, jött a következő, nagyon elfajult, 5 forintos nagyságúra megnőtt, hónapokig tartott míg múlni kezdett. Nekem egy természetgyógyász segített. Az aphtak hátterében krónikus nyombel gyulladást állapított meg. A terápia, ami használt: paleolit diéta, egy homeopátiás szer, D vitamin es minden nap aprobojtorjan tea, minimum 4dl. Egyébként az orvos neve Dr Tihanyi Istvan. Megtaláljátok a google-ban a honlapját. Hátha nektek is segít! Ha valaki nagyon szenved, menjen el hozza, addig is igyon aprobojtorjan teát!
2014. okt. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!