Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon fáj a gyökér kezelés?

Nagyon fáj a gyökér kezelés?

Figyelt kérdés

Azt mondták ezt vagy húzzák, vagy gyökérkezelés én azt mondtam, hogy inkább gyökérkezelés. Ugye fiatal vagyok és nem tudtam mit jelent megkérdeztem. Elmagyarázták és abban a pillanatban elkezdtem könnyezni (nem sírtam csak a szememen éreztem) a félelemtől és utána is mikor ezt elmondtam anyukámnak mert ő nem volt velem. Holnap megyek vissza mert azt kértem had várjak még egy napot, hogy megnyugodjak. De mivel holnap megyek vissza kicsit félek. De már nem annyira teljesen laza vagyok inkább attól félek, hogy ez ismeretlen. Barátnőmnek már volt ilyen 2 éve és azt mondta neki nem fájt annyira és én ekkor nyugodtam meg mert ugyan ahhoz az fogorvoshoz járunk.

De még mindig félek, vannak tapasztalatok ezzel kapcsolatban? Nagyon fáj? Előre is köszi a válaszokat.


2012. jan. 4. 19:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én semmit sem éreztem, mivel az a fog amit nálam gyökérkezeltek, már elhalt volt, szóval végig semmit sem éreztem :)
2012. jan. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hú, én rengeteget tudnék mesélni a fogorvosokról, rengetegszer kellett már mennem hozzájuk. Első gyökérkezelésem olyan 6. osztályban lehetett, jó rég volt már és nekem akkor kellett döntenem, vagy kihúzzák a hátsó rágó fogam vagy gyökérkezelés. Nagyon féltem eleve a fogorvosoktól de szinte már sírva is, de belementem. Injekciót adtak amit már tudtam milyen és utána annyi volt az egész, hogy matattak a számban. Semmit nem éreztem, nem fájt. Picit kellemetlen volt, de túléltem és még jobb is szerintem mint a sima tömés, vagy fúrás mert ahhoz nem adnak injekciót. ( Ha még injekciót nem kaptál nem kell félni, teljesen őszintén mondom alig érezni :) )

2012. jan. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat =D

Most már egyre nyugodtabb vagyok és én is most 6.-os vagyok.

Attól is megijedtem, hogy 12 éves vagyok és mások mit szólnának ehhez? De köszi így legalább tudom, hogy nem csak én jártam így.

2012. jan. 4. 19:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Jól döntöttél. Fiatalon nem szabad fogat elveszíteni.

Nekem 2 gy.kezelésem volt.

Az elsőnél majdnem elájultam, utána felnőtt létemre elsírtam magam a fájdalomtól.


Másodszorra semmit, de semmmmmit nem éreztem. Mert a doki szuperül kiidegelte. (Ha nincs ideg, akkor nincs fájdalom.)


Kérdezd körbe az ismiket, hogy kit ajánlanak, és ahhoz a dokihoz menj. Akkor minden rendben lesz. :)

2012. jan. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Tegnap voltam, hogy kiszedjék az utolsó idegeket és ugye már másodszor mentem úgyhogy nem féltem, sőt telesen nyugodtan mentem be. Berakták a végleges tömést és majd a következő alkalommal felépítik a tetejét.

Tényleg köszönöm a válaszokat mert sokat segítettek =)

2012. jan. 10. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!