Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után pontosan hogyan...

Foghúzás után pontosan hogyan kell fogat mosni?

Figyelt kérdés
Tudom, van már ezer ilyen kérdés, de az én kérdésemre pontos választ nem találtam. Kedden délután húzták a fogamat (másfél napja), minden szabályt betartottam, szépen gyógyul. Az az egy nem tiszta, hogy fogmosásnál konkrétan magát a sebet kell-e mosni. Tehát azt, ahol a fog volt, ami most tele van alvadt vérrel. Olvastam olyat is hogy szabad (sőt, kell), és olyat is, hogy csak körülötte. Ha kell mosni, akkor pontosan hogyan. Finoman dörzsöljem meg a sebet? Ezt kipróbáltam, de a fogkefe véres lett (nyilván, hiszen az alvadt vért dörzsölöm le), de pont az lenne a lényeg, hogy az alvadt vérnek ott kell maradnia a sebben, nem? Akkor pontosan hogy is van ez?
2012. jan. 5. 08:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak körülötte mosd egyelőre, nehogy kiessen az a vérdugó, mert később ez csontosodik meg, igy alakul ki az íny újra.
2012. jan. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kell fogat mosni, de csak körülötte. Semmiképp se nyúlj bele a sebbe, mert akkor eltávolítod az alvadt vért, és a sebgyógyulás zavart lesz.

Egy fogorvostan hallgató

2012. jan. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A sebet még finoman se dörzsöld meg, az alvadt vér védi meg a fertőzéstől, csak körülötte mosd óvatosan.
2012. jan. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
ugyan ugy ahogy elotte.csak a sebhely-re vigyazz
2012. jan. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2012. jan. 5. 15:59
 6/7 anonim válasza:
100%
igen az előzőekkel csak egyet tudok érteni. de amúgy vigyázz a helyére. nekem is amikor kihúzták a fogam szépen gyógyulgatott aztán egy tesiórán amikor futottuk a köröket a kocogástól kinyílt a seb vagy nem is tudom de eléggé folyt belőle a vér :/ (tesi tanárom arcát láttátok volta :D enyhén megrémült hogy valaki kirúghatta a fogam :D... )
2012. jan. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tudom, régi kérdés, de találtam egy ilyet:

Naponta kétszer legalább mosson fogat, és a kihúzott fog környékén lévő fogakat is súrolja le. Viszonylag erőteljesen kell fogat mosni, és a sebet is át kell dörzsölni a fogkefével. Ilyenkor már az sem baj, ha vérezni kezd a seb. Ha kíméli a foghúzás helyét és nem dörzsöli a fogkefével, akkor a seb begyulladhat, majd csonthártya-gyulladás alakulhat ki, ami nagyon fájdalmas, és csak hosszas kezeléssel szüntethető meg. Ne féljen, hogy megsérti a sebet.

[link]


Akkor nem igaz, amit itt írnak?

2021. ápr. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!