Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Amalgám tömés napjainkban,...

Amalgám tömés napjainkban, van még ilyen? És mikor, miért használják? (sztk, bocs nem engedhetem meg magamnak a magándokit)

Figyelt kérdés
20 éves vagyok van egy hátsó örlőm amin van 1 jókora juk, ezt a doki elég sokáig kezelte. De örültem mikor decemberben azt mondta hogy január elején menjek végleges tömésre. Aztán koppantam hogy hopika ez amalgám, nem szóltam neki, de valószínű meg fogom tőle kérdezni hogy ugyan miért nem más tömítőanyagot használ. Olvastam sokan mondják hogy mérgező, sokan hogy nem, ez nem annyira zavar. Inkább az hogy nem fogszínű. A kérdés meg csak annyi hogy szerintetek miért használt amalgámot más helyett?
2012. jan. 5. 18:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Biztosan van még ilyen tömés mert az egyik osztály társam nem rég kapott amalgám tömést. Biosz tanárom szerint ez még jobb tömés... Azt nem tudom milyen esetekben használják de, ha rákeresel akkor biztosan megfogod tudni!:)
2012. jan. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
van ilyen. aki nem fizetős vendég általában az kap olyat.apám orvos, onnan tudom.
2012. jan. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért tette az őrlőfogadba az amalgámot, különösen ha nagy volt a lyuk, mert sokkal tartósabb és erősebb, mint a fehér tömés. Az amalgám tovább tart és egy problémás fog esetében a töméscsere már nem minden esetben lehetséges, még egy fúrást és kezelést a fog már nem bír ki. Az amalgám akár 20-30 évig sem megy tönkre így nagyobb az esélyed arra, hogy megtartsd a fogadat.

Az én magán fogorvosom az egyik fogamat így tömte be ugyanezek az okok miatt. Pedig neki anyagi érdeke lett volna a drágább tömést berakni!

2012. jan. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm így már értem.
2012. jan. 6. 13:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Annyit hozzátennék elözö válaszához, hogy a tb csak a frontfogak esetében fizeti a kompozit tömést. a négyesig azt hiszem.
2012. jan. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Köszi - Kár, h ezt nem tudtam előbb
2016. jún. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!