Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Alsó fogszabályzóm lesz...

Alsó fogszabályzóm lesz nemsokára, nem tudom mire számítsak. Leírná nekem valaki?

Figyelt kérdés
A menetét tudom, meg hogy fájni fog, csakhogy mennyi idő míg megszokom, beszélni, hogy fogok tudni vele, enni, és hogy mennyire fogja kikezdeni a számat...ilyenekre gondoltam, akinek még más tapasztalata is volt, az írja le.
2012. jan. 5. 19:29
 1/3 anonim válasza:

tulajdonképpen látszódni sem fog nagyon. nekem is csak egy évvel később kérdezték meg hogy neked alul is van? :O

:D hát igen a felrakás és a leszedés kicsit kellemetlen de én túléltem :) mindenképpen egyél előtte sokat! állandó lesz ugye? az elején lehet hogy piszkálni fogja a szádat, meg ha beleakad akkor eléggé kellemetlen lehet. valószínű hogy majd az orvos ad ilyen viaszt amit ráteszel a vasra és ott akkor nem cseszteti a szád.. enni miután megszoktad és nem fáj annyira rendesen tudsz. de azért egész almát meg ilyen kemény dolgokat nem nagyon egyél. remélem tudtam segíteni :)

2012. jan. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen. Köszi. Az egyik ismerősömnek csak a tappancsokat rakták fel, és azt mondja hogy beleakad a szájába a fém átkötőt majd csak pár hónap múlva rakják fel, nem értem miért. És úgy tudom csak akkor kell viasz. De nekem kompletten felrakja az egészet. Akkor is kell?
2012. jan. 6. 22:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha van nagyon kiálló fogad (tehát a brekett is nagyon kiáll rajta), akkor lehet, hogy felsérti a szádat, de ha rányomkodod a fogszabályozós viaszt, akkor már nem fog beakadni sehova :)


Beszélni tökéletesen tudsz vele, semmiben nem akadályoz (főleg, hogy csak alsód lesz), első pár napban meg próbálj puhább dolgokat enni (tészták, főzelék, joghurt). Alig fog látszani :)

2012. jan. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!