Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mély harapásom van, de biztos,...

Mély harapásom van, de biztos, hogy muszáj a gumis megoldás?

Figyelt kérdés
Jövőhéten kapom meg a felső fogsoromra a fogszabályzót, de az orvos azt mondta, hogy mély harapásom van, ezért 2-3 hónap múlva alulra is kell fogszabályzó, amin oldalt gumik lennének. De biztos, hogy a mély harapás miatt alulra is kell fogszabályzó, ráadásul ilyen gumik is?
2012. jan. 14. 11:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha csak mély harapásod van, akkor felesleges ez az egész dolog! Nekem is az van, és azt mondta az orvos, nem kell semmi, mivel nem okoz az égvilágon semmi problémát.
2012. jan. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

[link]


itt a bizonyiték, hogy nem csupán esztétikailag lehet szükséges a korrekció...


on: osztálytársam is mélyharapó, és õ 9-10 hónapig hordta felül, 2 évig kell alul hordja.

2012. jan. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Idősebb korodban örülni fogsz, hogy korábban meg lett csinálva.

Sok ismerősöm van, akik utálják magukat a csúnya foguk miatt, de már idősek ahhoz hogy megcsináltassák. Vagy au USA-ban élnek, ahol az ilyesmi 500-600 ezer forintba kerül.


Örülj neki, hogy magyarországon az ilyesmi ingyenes. Mondjuk ezért is tart ott az egészségügy ahol.

2012. jan. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat :)


Igazából egy kicsit az első két fogam is kiáll, erre pluszban az orvos mondta még ezt a mélyharapás dolgot, viszont nem vagyunk biztosak benne, hogy muszáj lenne-e alulra is fogszabályzó, ráadásul úgy, hogy állítólag a fenti és a lenti fogszabályzó oldalán lenne valami kapocs, amik gumival lennének "összekötve" két oldalt, ezáltal az alsó fogsorom kijjebb jönne, míg a felső beljebb..de az vajon nem lenne elég, ha csak fent lenne fogszabályzóm és az a két fog normálisan állna? Azzal a mélyharapás nem oldódna meg?

2012. jan. 18. 19:02
 5/8 anonim ***** válasza:
Fél éve volt fent a felső fogszabályzó, amikor felrakták az alsót. Most 3,5 hónapja van fent az alsó. Hordtam harapásemelőt is 5 hónapig, és ma kaptam meg a gumikat. Elég kellemetlen, előbb azt hittem rá, hogy a drót lóg ki a számból. Szerintem fog kelleni neked is... Így, pár óra után azt mondom, hogy nem olyan vészes ez, végül is, de jobb nélküle, természetesen.
2012. jan. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is mélyharapásom van, de csak felül van fogszabályzóm.. De mondjuk így 2 fogat ki kellett húzni, hogy elférjen a többi.
2012. márc. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


Az utolsó válaszolónak: Nekem is csak felül van fogszabályzóm.. és neked nem mondták, hogy alulra is kell? Vagy mit mondott az orvos a mélyharapásra?

2012. márc. 15. 23:08
 8/8 anonim ***** válasza:

Azt mondta h 2 lehetőség van hogy rendbe rakja..

1. Két fogat kihúz felülről, ezáltal marad hely a többinek.

2. Vagy az, hogy alul-felül fogszabályzó, és úgy állítja be a harapásom. Csak ezzel az a baj, hogy ugye az egész állkapcsodat mozgatja szóval változik a profilod.. ezt nem akartam..

2012. márc. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!