Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzót le lehet vetetni...

Fogszabályzót le lehet vetetni ha szülő is azt mondja, hogy vegyük le?

Figyelt kérdés
Mióta fenn van ez a szar, azóta nem tudom rendesen ápolni, ilyen szar vékony szálú fogkefét is vettünk direkt erre, azzal is meg a normállal is nap 2X 3 percig mosom, plusz szájvízzel 1 perc öblögetés reggel-este, és még így is tök szar! Apáékkal már elhatároztuk, hogy elegünk van ebből a szarból, nem kell, mert fogat akarnak huzatni, és felnőtt koromra jobban járok, ha megvannak a fogaim, mintha szépen állnának... és ezt megbeszéltük, és meg akarjuk mondani a klinikán a dokinak, hogy szedje le mert elég, le fogja?
2012. jan. 14. 14:14
1 2
 1/12 bánomisén ***** válasza:
Persze, hogy leszedi, nem kényszer a fogszabályozás. Legfeljebb elmondja, hogy szerinte miért kellene mégis, azt meghallgatjátok, aztán megmondjátok, hogy mindezek ellenére legyen kedves leszedni.
2012. jan. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kösz bánomisén, mert az előbb meg azt olvastam, hogy nem lehet! Most tőled olyan kedvem támadt, hogy mindenkit szeretek, úgyhogy szivecske neked xDD
2012. jan. 14. 14:18
 3/12 A kérdező kommentje:

Ezért most mondok neked 1 viccet xD


Fogászaton muki a doktorhoz:

- Húzza ki a problémás fogakat, azonnal, szó és érzéstelenítő nélkül! Bármely foggal baj van, húzza ki, de nem kell előtte szólnia!

- Hűha, maga aztán bátor beteg, üljön le!

- Ja... de nem én vagyok a beteg, hanem a feleségem!

2012. jan. 14. 14:24
 4/12 anonim ***** válasza:
Figyelj,ki lehet bírni! Nekem lassan két éve fent van..nagyon sokat szendvedtem miatta..több fogamat is kihúzták,felvágták az ínyemet is,mert nem tudott kinőni egy fog.,harapás emelőm is volt fél évig...ahhoz képest a fogszabályzó már nem is annyira rossz. Amikor húztak rajta hetekig fájt,enni sem tudtam,a beszédem is más lett kicsit....volt hogy szúrt a drót,meg ki is jött,vagy leesett a brekett.Ennek ellenére én kibírtam,és nem bántam meg,mert nem lesznek később íny problémáim a rosszul álló fogaim miatt....ehhez képest a tisztítása semmi...De te tudod,le lehet szedetni...de számolj vele hogy az orvos is el fogja mondani,és valószínűleg nagyon nem fog örülni..
2012. jan. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 bánomisén ***** válasza:

:-))


És mit mondtak, miért nem lehet leszedni?

Nincs az a kis szerkezet hozzánőve a fogadhoz, el lehet távolítani. Ha meg azért nem, mert az egészségedet szolgálja, hát azt te döntöd el, hogy milyen beavatkozásra tartasz igényt és milyenre nem, nem lehet erőszakkal rávenni senkit sem arra, hogy egyenesek legyenek a fogai, ha nem akarja.

Az operációkhoz is kell a beteg beleegyezése, ha nem kapja meg az orvos, nem operál. A fogszabályozás meg nem olyan komoly beavatkozás, mint egy műtét.

2012. jan. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Figyelj, nem állnak kórosan szarul a fogaim... elküldtek minket, úgy volt, h nekem éjszakai lesz, erre rábaszták ezt a szart... és igen, nekem is felszúrja, 1 éve fenn van, (11 hónapja...) nekem már kinn van szerencsére az összes fogam, de nem akarok ilyen ínyvagdosást, meg foghúzást meg kib@szott műtéteket... elég már így is belőle. Csak tudni akartam, le lehet-e szedetni...

Az meg már az ő baja, ha nem örül annak, hogy kb. 1 évvel a számított előtt a zsebében marad az a 60.000. Szerintem nem lesz olyan szörnyen rosszkedvű... amúgy, csak mondom, hogy a fölső 1. fogaim szétcsúsztak, mert az egyik 2 milliméterrel előrébb áll, mint a másik mióta ez a szar fenn van. Azt akarják, hogy amit elcsesztek, annak a helyrehozására fizessünk százezreket... ráadásul olyan hanyagul rakták vissza az egyik, MÉG A RENDELŐBEN (!) felragasztáskor leesett darabot, hogy itthon 3 napra rá megint lejött... ahhoz, hogy azt felragasszák, 1,5 k***a órát töltöttünk ott, és a fél fogsoromról leszedték, visszatették a leesettet, majd a többit is visszaragasztották. Ok jövünk haza, azt látom hogy a dróthoz hozzá sincs kötve csak úgy be van b@szv@ oda... bocs már hogy így káromkodok de elég ebből a szarból...mélyharapásom is csak a felrakás óta van... tehát elég lol, ezeket majd egyszer 100-200 ezrekér helyre hozzák... faxa...

2012. jan. 14. 14:43
 7/12 anonim ***** válasza:
Persze, az orvos nem kényszeríthet téged semmire. Elmondja, hogy ezért meg azért nem ajánlja, te meg azt mondod, hogy de, szedje le (a kiskorú vagy, akkor a szüleidnek kell mondani), és kész. Leszedi. :)
2012. jan. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Akkor minek rakattad fel ha nem bírod kivárni a végét?De amúgymeg tök mindegy ,hogy szépen állnak-e a fogaid amíg ilyen ocsmányul beszélsz:)
2012. jan. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Utolsónak: :D
2012. jan. 14. 15:37
 10/12 anonim ***** válasza:

Az, hogy széjjelebb állnak a fogaid, mint a kezdetkor mindenkivel előfordul... Nem tudják egyenletesen szabályozni a fogaidat. Van, ami beljebb, van, ami kijjebb van, és van, hogy egyiket még arrébb kell tolni, hogy a másik pont jó legyen. Gondold át még ezt párszor.

Az, hogy leesett a fogszabályzód sem feltétlen az orvos hibája. Lehet a fogaid hibája is, vagy mert hibás kelléket adtak a kezébe. Nekem felrakás után 2 héttel leszakadt egy brekett. Rá egy hétre az egyik gyűrűm. És még sorolhatnám, hogy mennyi balesetem volt, és én csak mosolyogva tűrtem, mert tudom, hogy megéri. Épp ma mondta a doki, hogy nem kell harapásemelőt hordanom. Arról volt szó, hogy 3 hónapig kell, és ráraktak még 2-t. Nem szóltam, csak tűrtem, és örültem, hogy vége. Helyette kaptam ma füzérgumikat, és össze van gumizva az alsó és a felső állkapcsom.

Igen, kellemetlen folyamat a fogszabályozás. Az ápolás és a tisztán tartás is nehézkes. Vele élni meg még nehezebb. De megéri. Csomó ember örülne, ha lehetne fogszabályzója. Neked lehetne. Van is. És eldobod magadtól a lehetőséget. Ahogy érzed. Gondold át.

2012. jan. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!