Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tegyek a herpeszek ellen?

Mit tegyek a herpeszek ellen?

Figyelt kérdés

December eleje óta folyamatosan jönnek ki a herpeszek. Mire elmúlik az egyik másnapra már másik helyen jön ki. Szó szerint minden helyet megtalál a számon. Nagyon idegesítő mert állatira kellemetlen egy érzés..főleg már másfél hónapja folyamatosan. Valaki segítsen!! Mi a legeslegjobb gyógymód rá??

Zovirax-ot használom..de hát minimum másfél hét mire elmúlik.



2012. jan. 15. 14:38
 1/6 anonim ***** válasza:
menny el háziorvoshoz, ha ilyen durva, akkor talán ad rá erőssebbet. Nekem még sosem volt, többször is ittam már herpeszes ember után, de mégse. Viszont állítólag, attól még, hogy valakin nem látszik, hordozhatja. Szóval, ha te hajlamos vagy a herpeszre, ne igyál senki után, még akkor sem, ha nem látszik neki!
2012. jan. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*menj
2012. jan. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 tetris ***** válasza:
Az immunrendszered erősítésre szorul. Fogyassz sokkal több gyümölcsöt, mint eddig, esetleg multivitamint is szedhetnél. Plusz még olyan gyógyteákat is fogyasztanod kellene, amelyek vírusölő hatással bírnak. Én a kakukkfű teát ismerem csak. Hátha éppen ezek a természetes gyógymódok segítenének a kemikáliák helyett. Egy próbát megérne szerintem.
2012. jan. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Morzsa ***** válasza:
A herpeszre még nem találtak fel semmi ellenszert ami véglegesen eltüntetné.A krémek,kenőcsök,tabletták,teák csak átmeneti megoldások.A krémek,kenőcsök közül sokféle létezik,és nem mindegy melyiket használod.Mást kell használni viszketésnél,mást a megjelenő hólyagokra,erre nagyon figyelj oda,de a betegtájékoztatóban benne van mikor a leghatásosabb.Figyeld meg azt mikor és milyen esetekben jön ki a herpeszed.Pl.idegesség,fáradtság,napsugárzás,torokfájás,immunrendszer gyengülés stb.Egy idő után a herpeszed hozzászokik a zoviraxhoz,és hatástalan lesz,vagyis nem használ.Tudni kell azt is,hogy ez fertőző,és ilyenkor kerüld a puszit,a csókot,az orális szexet,mert a másikat megfertőzheted.Ha elmúlnak a hólyagok,és leszárad a seb,még utána is fertőz.Szóval nagyon oda kell rá figyelni.Amikor kijönnek a herpeszek a szádon,soha ne újjal kend be őket,mert egyik helyről átviheted a fertőzést a másik helyre,akár az ép felületre is.Használj vattapálcikát,minden kenéskor másikat!!!Párkapcsolatnál okvetlen szólj,hogy te herpeszes vagy,mert ha tud róla akkor lehet megértő lesz az illető és nem hagy faképnél.
2012. jan. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Mary2011 válasza:
Erősítsd az immunredszered, és ha stresszes időszakban vagy akkor azt próbáld meg oldani. Ugyanis olyankor sokkal többször jön ki. Tapasztalatból mondom. Nekem a zovirax nem használt, viszont a természetes hatóanyagú propoliszos Herstat igen. Nekem 4-5 nappal lerövidíti a gyógyulást. Ha már kijött a hólyag, késő vírusöléssel foglalkozni: sokkal inkább olyan herpeszkrém kell, ami a herpesz minden szakaszában hatásos úgy, hogy gyógyítja a sebet, csökkenti az égő fájdalmat és fertőtlenít. A propolisz például vírusölő hatása mellett jól ismert fertőtlenítő, sebgyógyító és fájdalomcsillapító tulajdonságairól is.
2012. jan. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Sajnos én is igy vagyok,de nekem akkor jön ki rögtön ha valaki után iszok és Canesten Plust használok rá ami direkt herpeszre van,de gyógyszertárban több készitmény is van rá egyik ismerősöm mondjuk fogkrémmel próbálkozott de nem hiszek nagyon benne,
2012. jan. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!