Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit lehet tenni a reggeli...

Mit lehet tenni a reggeli szájszag ellen?

Figyelt kérdés
Hiába mosok fogat minden este, reggelre kellemetlen szag lesz a számban.
2011. nov. 27. 11:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Kimondottan rossz szag, vagy csak állott? Az utóbbival nincs semmi gond, készíts egy pohár vizet az ágy mellé és igyál belőle reggel néhány kortyot, attól eltűnik.

Ha ez nem elég, akkor járj utána, mi okozza a szagot. Sok mindenre gyanakodhatsz, pl. fogkő, fogszuvasodás, esetleg a torok, garat, nyelőcső vagy a gyomor betegsége. Ha azt megszünteted, akkor maximum a már fent is említett kissé állott szag lesz, de azt egy korty víz mgoldja.

2011. nov. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem szoktam inni,mert ha felkelek megyek fogat mosni egyből. Nem tudom,hogy elmúlna-e a víztől, szerintem nem. Mert ha iszok 1 korty vizet, akkor miért kellene elmúlnia? Akkor utána nem lesz szaga?
2011. nov. 27. 11:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Éjjel a nem alapos fogmosás miatt elkezdenek szaporodni, és reggelre bizony tele lesz a szád bomlott anyaggal. Szájvizet se ártana használni fogmosó vízben OVENALL ez ugyan is meggátolja hogy a fogadon kialakuljon a foglepedék
2011. nov. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló jól írja. Ha enyhe "állott" szag van az ember szájában, azt a beszáradt, állott nyál szokta gyakran okozni és ezt egyszerűen ki kell öblíteni, vagy egy pohár vízzel le kell nyelni.


Nekem is van néha rossz szájszagom reggelente. Az egyik oka az, ha valami beragadt két fogam közé és már enyhe gyulladást okozott. Ezt nekem a fogkefe nem szokta kivinni. Ilyenkor fogselymet szoktam használni azokon a részeken, amikről tudom, hogy oda szoktak beakadni dolgok. Ezután nekem pár nap alatt elmúlik a dolog.


A másik az evésel függ össze. ha késő este ettem valami nehezet, az szokott rossz szájszagot okozni reggel.


Mikor voltál utoljára fogorvosnál? Kb. évente egyszer illik felkeresni, akkor is, ha úgy érzed, nincs semmi baj, mert ő látja, hogy hol kezd el romlani a fog és tanácsokat tud adni: mit, hol, hogyan (pl. elmex, fogmosás utáni bedörzsölés fluoridos fogkrémmel, fogselyem). Nekem is ő ajánlotta ezt a bedörzsöléses dolgot. Hihetetlen módon lelassította a fogaim romlását.

2011. nov. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Évente 1x szoktam menni fogorvoshoz, soha nem volt még semmi probléma a fogaimmal, tehát se egy lyukas fog.. semmi. A fogínyem se szokott vérezni.
2011. nov. 27. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!