Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 5,5 éves lányomnak jókora...

5,5 éves lányomnak jókora hézag van elöl a fogai között. ezen segíthet a fogszabályozó, vagy fogváltáskor javulhat a helyzet?

Figyelt kérdés
Sajnos szopja az ujját, bár az is lehet, hogy öröklődő, anyumnak is ilyen fogai voltak, amíg meg nem csináltatta felnőttként...
2008. ápr. 2. 19:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
szerintem fogváltásig nem nyúlnak hozzá, csak ha nagyon nagy gond van. de nem vagyok szakértő
2008. ápr. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
nekem gyerekkoromban szintén ilyen fogaim voltak, még fogváltás után is. aztán magától helyreállt idővel. szóval szerintem fogszabályzó még korai lenne. aztán, ahogy telik az idő, majd látod, hogy javul-e, vagy sem.
2008. ápr. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok szakértő, de nekem is volt problémám a figaimmal, majd kétszer kellet váltanom fogszabályzót, mivel az egyik már nem fért be a számba.De szerintem a kislánynak még túl korai a fogszabályzó.... Remélem hogy valamennyit tudtam segíteni. üdv
2008. ápr. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kiskoromban határozottan FEKETE volt az első két fogam:P és most tökéletes fogsorom -lenne ha nem esek pofára és az egyik nem megy hátra - de azonkívül tényleg tökéletes. Mindig ügyelj a fogmosásra, tejfognál is mert azoknak a kicsiknek akinek a tejfoga szuvas nagykorában is nagyobb az esélye hogy kilyukad a foguk! Édesanyám fogorvos:P A szabályzást csak akkor érdemes elkezdeni, a meglesz 25 foga (4*5) mert azok is tologatják egymást mig nőnek. Ha kint van minden foga a barázdáit is érdemes bezáratni mert úgy kisebb a szuvasodás esélye.
2008. máj. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ér 12 vok és 2 évvel ezelőtt 1,5 mm hézag volt a fogaim között, de kaptam éjszakai fogszabályzót és az meg a többi fogam ami kinőtt helyreállította úgyhogy most SEMMI hézag nincs. a tejfogaim nekem normálisan álltak
2009. szept. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!