Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miert egeszseges minden...

Miert egeszseges minden amerikainak a fogai?

Figyelt kérdés

Hello! Voltam kint amerikaban 3 honapot es szamtalan emberrel talalkoztam, es eskuszom hogy ameiknek csak lattam a fogat mindnek tokeletes volt, es most nem csak a fehersegrol beszelek mert azon lehet javitani.. hanem arrol hogy mindnek EGESZSEGES volt az osszes foga!.. Nem lattam eggyetlen egy ojan embert sem mig kint voltam, es persze interneten sem eggyetlen amerikainak sem rossz fogat.. Ugy keszulnek kint a kajak hogy nem roncsoljak a fogakat :) vagy mar a levego tesze.. :D

Kint minden mas, Na es persze a fog is csak 1 dolog, de ott van a boruk, ojan boruk van hogy nagyon ritka alig van 1-2 fiatalnak pattanasos bore.. HIHHETETLEN!!! Aki tud valaszt legyszi IRJON! kosziiii


2012. jan. 21. 18:56
 1/7 anonim ***** válasza:
elég hihetetlen, hogy a töméntelen mennyiségű gyors kaja, édesség és kóla után egészséges fogai legyen bárkinek is. lehet, hogy csak műfogsoruk volt.
2012. jan. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az az ogazsag hogy nem mufogsoruk van. Mert kerdeztem az egyik amerikai ismerosomet (neki is gyonyoru fogai vannak) es mondta hogy eggyeltalan nem csinalnak mufogsorokat, ha valakinek esetleg elallo fogai vannak akkor fogszabalyzot csinaltat vagy keramiahelyat csinaltat ha nagy szunet van a fogai kozott.. De attol fuggetlenul nem lyukas nem rohad stb... ami itt majdnem minden 2. embernel jellemzo.. Telleg egyaltalan 1 db foguk sem rossz.. Bar tudnam hogy miert... Pedig napi 2-szer 3-szor legalbb mosom evek ota es akkor is romlik stb.. aaaaa kivagyok
2012. jan. 21. 19:14
 3/7 A kérdező kommentje:
Na igen az meg a masik, telleg esznek isznak annyi szinezovel teli kolat Powerad-et kolat minden szart ami utan ppersze nem mosnak egybol fogat es akkoris Beautiful fogak...
2012. jan. 21. 19:16
 4/7 anonim ***** válasza:

én azt tudom elképzelni, hogy mivel egy fejlettebb ország, más a fogorvoshoz járási szokásuk. Itthon szinte csak akkor mennek fogorvoshoz, ha már fáj, vagy még akkor se. Nem sokan szoktak évente eljárni ellenőrzésre.

A gazdaságilag fejlettebb országokban a prevenciós oktatásra is sokkal több energiát fordítanak (na meg pénzt is).

Az meg, hogy nem látsz benne hibát nem biztos, hogy azt jelenti, hogy hibátlanok. lehet, hogy tele van tömésekkel és a fogszínű tömést nehéz észrevenni. De biztos vannak ott is szegényebb környékek is ahol nem szentelnek annyi figyelmet a fogápolásra.

2012. jan. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
annyi még, hogy ha egy fog tömve van, vagy héj van rajta (vagy más) az már nem ép. Lehet, hogy épp nem szuvas, de már nem is ép
2012. jan. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na igen. Van benne valami! De azert fura!!. . .
2012. jan. 22. 00:14
 7/7 anonim ***** válasza:

lehet, hogy olyanokkal találkoztál, akik adnak magukra. Gondolom, nem a külvárosi lepukkant részeken jártál.

Férjem családjában is mindenkinek szép fogai vannak, öröklött dolog, tisztára, mint egy fogkrémreklámban, pedig 40 körüliek.

2012. jan. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!