Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A sótól miért dagadt be az ínyem?

A sótól miért dagadt be az ínyem?

Figyelt kérdés

Tegnap este sós mogyorót ettem. Már akkor éreztem, valami furcsát, hátul, az ínyemnél, de reggelre... szóval reggelre hátul 2x-re dagadt az ínyem. Viszket, fáj, feszít.

Azt mondták, elfog múlni... ha eszek sós ételt-nem túl sósat-, ártani fog?

És szerintetek ez mitől jön elő? allergiás vagyok a sóra? nem tudom, miért reagált így. Volt már ilyen életemben, talán 1x-2x.

Elmúlik, csak nem tudom, miért dagad be a sós mogyorótól?!


2012. jan. 22. 13:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Enyhe ínygyulladás, mert a só egyszerűen kimarta. Amíg el nem múlik, naponta többször öblögess gyulladásgátlót is tartalmazó szájvízzel. Lehetőség szerint addig kerüld a sósat.
2012. jan. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Nem gondoltam volna, hogy ilyen van.

Odafigyelek a továbbiakban ezekre.

2012. jan. 22. 14:12
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a mogyoróra vagy allergiás, elég gyakori.
2012. jan. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ittam kalciumot, de még mindig be van dagadva. csak hátul dagadt, alul-fent. főleg bal oldalt. ha allergiás lennék, a kalciumnak segítenie kellett volna, vagy nem csak egy helyen dagadt volna fel gondolom.
2012. jan. 22. 14:54
 5/7 A kérdező kommentje:
még mindig csúnyán dagadt... és nem bírtam ma enni semmit ami rágós. most is összeturmixolt banánt eszek reszelt almával :/ vettem be fájdalom, gyulladás csökkentőt.
2012. jan. 22. 22:35
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha eddig nem javult, erős a gyanúm, hogy más lehet a probléma, ne várj tovább, menj el dokihoz, ne kockáztasd a fogad.
2012. jan. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
vettem be apranaxot-fájdalom, gyulladás csökkentő-, nagyon erős gyógyszer. Mára már semmi nyoma :) picit érzékeny, de más gond nincs. Hál istennek
2012. jan. 23. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!