Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha fogszabályzóm van milyen...

Ha fogszabályzóm van milyen gyakran kell húzni rajta?

Figyelt kérdés
Angliában élek.sajnos itt nagyon drága így Magyarországon szeretnék.viszont ha 6 hetente haza kell repülnöm az nem éri meg. mennyi a leghosszabb idő ameddig kitudom húzni a dolgot?
2012. jan. 26. 23:11
 1/10 anonim ***** válasza:
kérdezd meg az orvost Itt aligha tud erre valaki válaszolni. Ez egyéntől, a fogak helyzetétől függ
2012. jan. 27. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én 2 hetente járok...
2012. jan. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
mi az, hogy "húzni rajtra"? nekem kb. már egy éve van fogszabályzóm, de én még nem tapasztaltam, hogy "húznák", csak íveket cserélnek benne. vagy ugyan azt jelenti a kettő?
2012. jan. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
ne haragudj ha rosszul fogalmaztam nem vagyok valami profi a fogszabályozás témában. fogalmam sincs mit csinálnak vele, de tudom,hogy be kell menni pár hetente az orvoshoz.és hát 6 hetente nagyon nem érné meg haza repülni. a problémám csak annyi,hogy van egy nagyjából 4 milis lyuk a fogam között amit összeszeretnék huzatni.. de mivel ez csak szépséghiba nem adtak rá semmi támogatást így iszonyatosan drága lenne. annyira,hogy még haza repülgetni is sokkal jobban megéri.de nyilván jobban örülnék ha elég lenne 3 havonta mondjuk. felfogjuk hívni majd őket. csak gondoltam mivel annyi embernek van fogszabályzója valaki tapasztalatból tud válaszolni:)
2012. jan. 27. 19:01
 5/10 anonim ***** válasza:

Mégis mennyi az a nagyon drága? Mert itt is százezrekbe kerül (egy fogsorra 100 000-től a csillagos égig terjed a készülék ára).



Nekem 4 hetente cserélik a gumikat a tappancsokon (ez a húzás/aktiválás), de van, akinek 2 hetente, másnak 6 hetente.

2012. jan. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ne nyúlj hozzá, mert lehet, hogy kárt teszel a fogadban
2012. jan. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
hát itt sajnos 1 millió forint felett...
2012. jan. 29. 01:04
 8/10 anonim ***** válasza:
Haza jössz, megbeszéled a fogorvossal, hogy mit lehet tenni.
2012. jan. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

De ha hazarepülgetsz, 1,5-2 év alatt simán 1 millió fölé kerülsz így is.

Nekem ezelőtt 2,5 évvel volt a sima fém 140/fogsor. Aztán havonta 5 ezer az állítás, de azóta már az újaknak tuti emelt a doki.

Meg még ehhez jön az éjszakai, ami úgy 40.

2012. jan. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nekem 4hetente húz a fogamon, ami azt jelenti hogy ívet cserél és a végén a drótot meghúzza, teker rajta, hogy még jobban összehúzza a fogamat. 18-at nem töltöttem be, amikor felrakattuk, így volt 80 ezer ft alsó felső együtt. + amikor betöltöttem a 18-at kezelési költségnek az 5000.-Ft.. nekem már 3éve fent van, és majd most szedlik le...


Saját véleményem szerintem nem éri meg feltetetni, mert volt olyan barátnőm aki szintén ilyen "kis" dolog miatt tetette fel, és bár összehúzta a fogait, de a felső fogsora teljesen előre jött ... Szóval nem biztos hogy megérné, bár ez egyén függő, és fogorvos függő.

2014. márc. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!