Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ez megszokott? Vagy aggódnom...

Ez megszokott? Vagy aggódnom kéne?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!

Tegnap késő délután gyökérkezelték a bal alsó második őrlőmet (ami a bölcsességfog előtt van). Ez a fogam gyakorlatilag gyulladásban volt, és nagyjából héttel a fogorvosi látogatás előtt kezdtem cataflamot és dalacint szedni, hogy lemenjen a gyulladás. A gyökérkezelés rendben lezajlott, semmit nem éreztem, ma viszont arra lettem figyelmes, hogy érzékeny az a fog. Ha kicsit megnyomom a nyelvemmel a koronát, fáj, akárcsak akkor, ha összekocogtatom a fogaimat. Na nem annyira elviselhetetlen, mint mikor be volt gyulladva, hiszen akkor körülbelül ki se tudtam nyitni a számat rendesen. A kérdésem az, hogy megszokott a gyökérkezelés utáni fájdalom? A gyulladás miatt lehet ez, vagy talán a doki meghagyhatott véletlenül 1 csatornát...? Elnézéseteket kérem, tudom hogy ez a 25. ilyen kérdés, viszont mindenképp tudnom kell, mert ha újra kezelni kell a végleges lezárás előtt az azért mégsem ugyanaz, mintha jövőhéten letudnám és nyugodt szívvel mehetnék a dolgomra... :) Köszönöm válaszaitokat!


2012. jan. 27. 11:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Én épp átestem ezen nemrég :) Hétfőn voltam gyökérkezelni a város tényleg legjobb fogdokijánál. Eddig 2-vel volt (sajnos) dolgom, de úgy elrontották a fogam hogy ihaj. Nekem alsó fogsor bal 6.-at csinálta, de mondta hogy mivel ez rágófog, valamint ha jól emlékszem 2 gyökere van és 3-4 csatornája (ezzel nem vagyok tisztában hogy hogy van) és neki nincs ilyen professzionális készlete, ezért csak 1-2 gyökeret tudott kezelni, hogy ne fájjon a fogam tovább. Elküldött ide pestre egy endodontológushoz vagy kihez, aki a gyökérkezelésekre specializálódott, ki tudja tágítani a gyökeret és a maradékot kiszedni, mivel görbék is voltak a gyökerek, ezért fel van adva a lecke neki.

Jelenleg ideiglenes gyógytömés van bent, hétfő óta.

Hol jobban, hol kevésbé fáj, viszont ma őrülten elkezdett érzékeny lenni, pont ami nálad van, érzékeny, ha fogat mosok, a kefe nyomására fáj...

Nálam ez valszeg azért van mivel nincs még minden kiszedve! Ezek alapján lehet gyanítom, hogy neked se szedték kirendesen.


Vagy esetleg a másik eshetőség, hogy olvastam hogy valakinek nagyon sokáig, vagy örökre érzékeny marad egy minimális szinten a foga. Vagy csak egy hosszabb ideig, de elmúlik. Gyanítom, hogy neked a gyulladás miatt több idő kell neki míg regenerálódik. Szerintem ne ess kétségbe, ha egy foghúzás 2-2,5 hónap alatt gyógyul be (sajnos ebben is lesz részem, bölcsességfog miatt), akkor egy gyökérkezelés hasonlóan hosszú idő lehet.

Ha esetleg több hétig ilyen maradna, én a helyedbe felkeresnék egy magándokit.


22 éves vagyok, eddig az állam pénzén jártam fogorvoshoz és mondhatni egy életre tönkretettek. Nem takarították ki rendesen a lyukat, így a tömés alatt szétrohadt konkrétan a fogam... most ennek a levét iszom. 11 éves amalgám volt.


Fel a fejjel!

2012. jan. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Helló!


Nagyon szépen köszönöm válaszodat, de szerencsére ma már úgy tűnik konszolidálódott a fogam :) Hétvégén még érzékeny volt, de napi 2 Flector por megtette a hatását mert már tényleg nem érzem azt a fogamat egyáltalán. Úgy tűnik a gyulladás volt a ludas, nemsokára megyek is vissza dokihoz (ő is magándoki, nincs az az Isten, hogy államihoz menjek... :) ). Úgyhogy minden okés, úgy tűnik :) Neked is kitartást, és még egyszer köszönöm válaszodat :)

2012. jan. 31. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!