Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzás? Mennyiért?

Fogszabályzás? Mennyiért?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, és most nőtt ki az bal 5-s csontfogam hátrébb..(már 10 éve ki kellett volna, hogy jöjjön) a 4-esem pedig gyökér kezelt, és össze is nőttek valahogyan.

Ki akartam vetetni az 5-s fogam, ami makk egészséges, de a fogdokik nagyon nem ajánlják, mert kár lenne érte. Azt ajánlotta, hogy inkább kivenné a gyökér kezeltet, és fogszabályzóval behúzná a helyére az 5-t. Alul felülre rakatna fogszabit, hogy kicsit összébb szabályozza az összes fogam.

Nekem világéletemben szép fogaim voltak és vannak, főként elől. Teljesen összeomlottam, hogy fogszabályzó, naneee. De mondta az orvos hogy az én választásom, az 5-t is kiveheti, ha én azt szeretném.

Megkérdeztem mennyi a fogszabi? azt mondta hogy 200ezerből kijövök. oO

Tényleg lehet jobban járnék ha behúzna egy egészséges fogat, a "halott" helyére. De az ár nem mind1.

Lehet erre valami támogatást kérni? Mert nekem a 200ezer akkor is sok..


2012. jan. 27. 15:45
 1/2 Molly1 válasza:

Nem tudok róla de ha van akkor az engem is nagyon érdekelne.

Nekem is lesz(lehet)fogszabályzóm.Az oka egy rossz helyre nőtt fog is lehet,ha csálé vagy kiálló fogak.

2012. jan. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A 200 000 még olcsónak számít. Legeslegolcsóbb helyeken is minimum 90 000 Ft a rögzített fém fogszabi fogsoronként (!) és ehhez még hozzá kell számolni a havi húzást a készüléken (5000 Ft körül van olcsóbb helyeken).


És mivel 20 éves vagy, már nem is jár a tb támogatás a fogszabályzóra.


Szerintem húzasd ki AZT a fogat, amelyikkel gond van (a gyökérkezelt fog egyébként később sokkal könnyebben eltörhet, mint amiben még van ideg) és csináltass fogpótlást. Olcsóbban kijössz belőle, az biztos.

2012. jan. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!