Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Volt akinek állandó fogszabály...

Volt akinek állandó fogszabályzás után vissza álltak a fogai?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy miután levették az állandót használta pár évig az éjszakait majd miután azt abba hagyhatta vissza álltak a fogai
2012. jan. 17. 18:34
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Sajnos én is pont így jártam vele. Bár a gond szerintem az volt, hogy a doktornő, aki csinálta, magasból tett rá, mennyire lesz tartós az eredmény. 11 vagy 12 voltam, amikor felrakta, majdnem 3 évig volt fenn, és hát eléggé megkeserítette a tinikoromat. A drótoktól állandóan tele voltam sebekkel és aftákkal, szinte sosem tudtam normális kajákat enni, annyira fájt, hiába ecseteltem mindenfélével. De örültem, hogy majd szép leszek. Amikor levették, utána két évig hordtam még az éjszakait, majd ahogy elhagytam, pár év alatt elkezdett visszaállni az egész. Nagyon elkeseredtem. De a gond az volt, hogy az orvos egyetlenegy fogamat sem húzta ki, pedig az elején mondta, hogy kettőt is ki kell. Aztán azt mondta, mégsem, jó lesz ez így is. Mi elhittük neki, elvégre ő volt az orvos vagy mi. De ha egyet is kihúzott volna, sokkal nagyobb helyük lett volna a fogaknak "igazodni". A másik meg az, hogy szinte még gyerek voltam, amikor felrakta, és az embernek utána még alapból sokat változik az arca, állkapcsa, minden. Ezeket egy másik fogorvos mondta. És ha jól emlékszem, 2000-ben vagy 2001-ben rakták fel, és iszonyú drága volt, 80 000 Ft volt csak a két készülék, plusz havonta 4000 az igazítás. Szóval a szüleimnek több, mint 220 000 Ft-ja volt benne már akkor. Persze, tudom, vannak helyek, ahol gyerekeknek ingyen csinálják, mi is elutaztunk Szegedre és Szombathelyre is, de az enyémet nem vállalták, mert nem volt "egyszerű" eset. Most, felnőttként gondolkodom azon, hogy újra felrakatom, de félek tőle, tudom, hogy a fémérzékenységem miatt tömény szenvedés lenne az a pár év... Egyébként szebb a fogsorom, mint a legelején, mielőtt felrakták,a fogaim szépen egy sorban vannak, csak az a baj, hogy eléggé előreállnak megint (ha mosolygok,csak akkor látszik), és ez zavar. Szóval kérdezz meg minél több embert, mielőtt csináltatsz, mert eléggé eltérő tapasztalatok vannak a dologgal kapcsolatban. De a legfontosabb a jó orvosválasztás, ami nekem nem jött össze. 11 évesen én megbíztam mindenkiben, és a doktornő is nagyon hozzáértőnek tűnt az elején, el tudta adni magát rendesen, így a szüleim is megbíztak benne. Bocsi, hogy hosszú lettem picit!
2012. jan. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.Sajnálom, hogy így jártál én is Szegedi vagyok és sajnos már itt borzalmas árak vannak a fém kb.230-280 ezer az átlátszó brekettes ilyen zafiros vagy porcelán az meg kb.200-280 ezerig van:(((((Van ahol az állítás 10 ezer de van ahol 5 ezer.

Én 30 leszek és nekem is már gyerek koromba kellett volna csak nem akartam nekem is szépek a fogaim csak előre állnak és kifordult a szemfogam nem tudom miért talán azért mert ahogy kinőtt a bölcsesség fogam csinálta a helyet magának.

A fém fogszabi az kb.130-180 ezerig van.

És gondolom majd még éjszakait is kell hordanom az is majd 100 ezer lesz.

SZóval nem lesz egy olcsó mulatság ja és asszem azt is mondták, hogy alulra is kell fogszabályzó mert ha nem raknának fel akkor a felső fogsorom újra vissza állhat hát nem tudom igaz e na mindegy.Én is attól félek hogy szépen vissza húzzák a fogam meg minden aztán újra előre fog állni.(

2012. jan. 19. 08:49
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha felnőtt fejjel vágsz bele, akkor azért nem lesznek olyan gondjaid, mint nekem. Meg Szegeden biztosan találsz egy hozzáértő orvost. Én 24 leszek, és picit tartottam tőle, hogy hülyének néznének, ha most rakatnám fel, de hát nagyon sokat dob az ember lányán esztétikailag egy szép, szabályos fogsor. Meg hát magabiztosságot, önbizalmat ad, bátrabban mersz mosolyogni, stb. Csak az árak. Köszi, hogy írtad, hogy most kb. melyik fajta mennyibe kerül, mert nem voltak róla pontos információim. Most már nem sajnálnám rá a pénzt, és nem félnék attól, hogy visszaáll, mert ebben a korban a fogak már nem vándorolnak maguktól összevissza, de gyerekkorban még igen. Az egyik rokonomnak 26 éves korában rakták fel, egy évig volt rögzített készüléke, most 35 körül van, de még mindig gyönyörű a fogsora. Szóval nem törvényszerű, hogy mindenki rosszul járjon, sőőőt. Én nem akarlak rábeszélni, de én is vállalnám újra, mert nagyon sokaknál tényleg életre szóló szép eredményt lehet a fogszabályzással elérni. Miért pont neked lenne peched vele? :)
2012. jan. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem egy kissé előremászott újra az egyik első fogam, de alapvetően a helyén maradtak. Nem nagyon gáz, de zavaró picit. Sajnos ez benne van a pakliban.
2012. jan. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyébként az első válaszolónak üzenem, hogy én is gondolkodtam, hogy újra felrakatom felnőtt fejjel, hogy helyre hozzák azt az előrejövést, de volt olyan fogorvoshallgató ismerősöm, aki szerint ezt többször nem lehet megcsinálni, mert ha újra mozgatják a csontban a fogakat, akkor meglazulhatnak. De egyszer voltam végzett dokinál, ő azt mondta, hogy nyugodtan meg lehet csináltatni. Bár lehet, hogy csak le szeretett volna húzni, mert baromi drága...
2012. jan. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Igen azt én is hallottam, hogy volt akinek felnőtt fejjel volt állandó fogszabija majd éjszakai és utána elkezdtek mozogni a fogai.Állítólag már nem nagyon jó ilyenkor kimozgatni Őket a helyükről:(Hát azért ha belegondolunk lehet benne valami:((((Bár ettől még nem mondtam le róla:)

2012. jan. 23. 21:33
 7/10 April16 válasza:
Nekem egy évig volt fennt az állandó utána az éjszakait hordtam , de csak egy hónapig bírtam mert nem tudtam megszokni... Nekem alul is volt és alig tudtam nyelni tőle azt utána egy évvel később a fogaim kicsit elmozdultak de nem vészes..
2012. febr. 28. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Akkor az aluli ami állandó az annyira vészes?:(
2012. febr. 28. 09:03
 9/10 anonim válasza:
26%
2 éve van fogszabályzóm alul meg fölül is. Nekem inkább a fölsővel voltak gondjaim(feltörte a szám stb.),de ez is elmúlt 2-3 hét után. Amikor az alsót felrakták,már számítottam rá,hogy megint jön pár hét szenvedés, de kb. 1 hét alatt teljesen hozzászoktam. Hamar eltelt ez a 2 év és szerencsére 2 hónap múlva le is szedik. A visszarendeződéstől én is félek, nem szeretném, hogy ez a 2 év kárba vesszen.
2012. máj. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Elcsúsztak újra a fogaid? Nekem holnap fogják levenni több, mint 3 év után, és érdekelne
2017. jún. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!