Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit csináljak? Őrülten fáj a...

Mit csináljak? Őrülten fáj a fogam! Gyökérkezelés után ez normális?

Figyelt kérdés

Szóval, arról van szó hogy hétfőn gyökérkezelték a fogat. Elvileg az orvos azt mondta hogy nem tudta teljesen kiszedni mert görbék voltak a gyökerek és ehhez valami különleges endodentrológushoz kell mennem vagy hova! Tehát nincs teljesen kiidegelve. Viszont azt is mondta hogy azokat az idegeket kiszedte, hogy ne fájjon.

Erre tegnap délután kezdődött, hogy tök érzékeny lett, nyomásra nagyon fáj. Ma hajnali 4-től meg (-.-) begolyózok egyszerűen!!! Áramütésszerű fájdalom, meg minden...

Ja és azt is mondta hogy ha ez az endodentrológus nem tudja megcsinálni, akkor ki kell húzni! Én kiütném már szívem szerint! Meghalok ettől az áramütés szerű fájdalomtól!!! Ráadásul endodentrológushoz csak KEDDEN MEHETEK, akkorra kaptam időpontot!! Kit hívjak fel, mit cisnáljak? Hajnali 4-kor :( Ügyeletre nem mennék szívesen, mert elvileg már van időpontom ennél a csajnál....


Várom a válaszokat, mert beleőrülök :(


22/L


2012. jan. 28. 04:44
 1/10 A kérdező kommentje:
és vettem már be gyógyszert, d nem használt.
2012. jan. 28. 04:45
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha áramütésszerű a fájdalom, akkor nincs rendesen kitisztítva, ideg van még benne, az fáj úgy. Leglutóbbi gyökérkezelt fogamnál voltam így, visszamentem és még tisztította a doktornő, Menj ügyeletre. Ezt a fájdalmat csak a Donalgin mulasztja el, de csak receptre adják és túl sokat nem lehet szedni belőle, de addlig is amíg orvoshoz nem mész, ilyet kellene szerezned.
2012. jan. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Voltam egy ilyen 0-24 órás fogászaton reggel 7kor :) Kiszedték a tömést még gyökérkezelték és tettek bele újabb gyógytömést. Állítólag még pár alkalommal kell mennem gyökérkezelni :( Addig ez így lesz vagy mi?:( Kaptam Cataflam-V-t, remélem jó lesz rá.
2012. jan. 28. 11:29
 4/10 A kérdező kommentje:
és még mindig nincs befejezve, kedden mennem kell az eredeti dokihoz, remélem ő végleg gyökérkezeli az egészet és nem lett több probléma vele :(
2012. jan. 28. 11:30
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nekem is pár napja csináltak gyökérkezelést az egyik alsó elülső fogamon és nagyjából már másnap semmit nem éreztem, csak az injekció helyét. Amíg kiszedték, baromi rossz volt, mert az ideg be volt már gyulladva és a vége fájt rendesen, de neked szerintem nem szedték ki normálisan, mert nem kellene fájnia. Elméletben nincs is mi fájjon, hisz kiölték az ideget...
2012. febr. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha ennyire fáj, az nem ok. Egyébként semmiképp ne engedd kihúzatni a barbár dokiddal, meg lehet menteni gyökércsúcs műtéttel. Ez azt jelenti, hogy egy kis műtét során levágják a gyökerek görbült végét. Nekem is ilyen műtétem lesz, mert nekem meg túltömte a doki a gyökeret és nyomja az alatta lévő állkapocs ideget a tömés vége. Járj utána a lehetőségeidnek, ne hagyd kihúzni!


26 N

2012. febr. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyébként azért fáj ilyen kegyetlenül, mert a görbe gyökerek miatt nem tudta letömni rendesen a gyökeret teljes hosszában, így gyulladás van a gyökér végén. Szóval tévedés, hogy gyökérkezelt fog csak akkor fájhat, ha nincs rendesen "kiidegelve". Csak ilyenkor nem a fogad belseje fáj, hanem alatta és az legalább annyira fájhat mintha még élő lenne.
2012. febr. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
30%
Én csak annyit javasolnék, hogy az ilyen kérdésekre inkább fogorvos válaszoljon, mint az előttem szóló amatőr páciensek!
2012. dec. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
69%
Mert ide annyi fogorvos jár... Dugd fel inkább magadnak a tanácsaidat.
2012. dec. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%
Neked meg annyit javasolnék, hogy dugulj el. Nekem már annyiféle fogászati beavatkozásom volt, hogy eléggé képben vagyok. Különben meg olyan dokiknál jártam, akik részletesen magyarázták, mit csinálnak, ennek-annak mi az oka. És mivel nem a fakanál mellől jöttem, fel is fogtam, amit mondtak...
2012. dec. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!