Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A régi amalgam tömést ajánlato...

A régi amalgam tömést ajánlatos kicseréltetni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 31. 08:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Megoszlanak róla a vélemények, olyan ez, mint a vaj vagy margarin. :-)

Tény, hogy higany juthat be a szervezetbe a tömésből.

2012. jan. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem is van amalgám tömésem. A doki azt mondta, hogy fehér töméssel is betömi, ha szeretném, de ő nem ajánlja, mert az nem olyan tartós. A higany meg, hogy bekerül a szervezetbe nagyon minimális az esélye.

Igaza lehet, mert van-volt is fehér tömésem is elöl, és tényleg nem olyan tartós. Abból már letört darab is, ki is esett, többször kellett újratömni. Kérdezz erről egy jó fogorvost.

2012. jan. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tényleg tartósabb az amalgám és amikor kicserélik, akkor újra kifúrják a fogadat, megtisztítják és ez is roncsolja valamelyest. Ha jó a tömésed és nincs panaszod, akkor szerintem ne cseréltesd ki.(én legalább is nem tenném)
2012. jan. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Az amalgámtömés higanyt tartalmaz, tehát káros!

határozottan érdemes kicseréltetni.

2013. márc. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!