Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az SZTK-ban a fogorvosi...

Az SZTK-ban a fogorvosi kezelésért valóban fizetnem kell?

Figyelt kérdés
Egy ismerősömtől hallottam, aki nem régiben járt egy SZTK-ban fogorvosnál, ahol betömték a fogát, és ezért fizetnie kellett. Ez mindenhol jellemző? Én kb. 1 éve jártam fogorvosnál utoljára, de sem akkor sem máskor nem kértek tőlem pénzt a rendelőbe.
2009. jún. 1. 21:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Egy sima ellátásért nem kell fizetni. A társadalombiztosítás által nem támogatott szolgáltatások után kell fizetni!
2009. jún. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! A fehér tömés az a társadalombiztosítás által nem támogatott szolgáltatások közé tartozik?
2009. jún. 1. 21:59
 3/9 anonim ***** válasza:
Van ahol tb-re tömnek fehér töméssel, van ahol pedig csak amalgámmal tömnek tb-re. Szóval ez változó. :-(
2009. jún. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Úgy van, ez fogorvostól függ. Nálunk símán betömik ingyen is fehér töméssel.

Viszont a fogpótlás horror áron van, még SZTK alapon is.

2009. jún. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sztk-ban NEM kérhetne pénzt az orvos. Ha kér, bátran fellehet jelenteni. Hallottam már ilyen esetről, és megbüntették az orvost.
2009. jún. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A pótlások viszont pénzbe kerülnek sztk-ban is, ezt kihagytam.
2009. jún. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
a mi SZTK-nkban csak az őrlőfog fehér töméséért kérnek pénzt, nem tudom pontosan mennyit
2009. jún. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A fogmegtartó kezelések (tömés, gyökérkezelés, fogkő leszedése), valamint a foghúzás ingyenes az SZTK-ban. Fogpótlásoknál a fogorvosi díjért nem kell fizetned, viszont az anyagárat és a technikust fizetned kell.


Az ismerősöd szerintem vagy nem abba a rendelőbe ment, ahová körzetileg tartozik, vagy pedig olyan rendelőhöz tartozik, amely még amalgámot is használ, viszont ő fehér tömsét kért. Fehért tömést csak a frontfogakba támogatja a TB, viszont ahogy már előttem is írták, van olyan rendelő, ahol már nem használnak amalgámot, így a fehér tömés ingyenes.


Huh, kicsit zavaros lett, de azért remélem érthető. :D

2009. jún. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok segítő választ! Én nem a saját kerültemhez tartozó SZTK-ba járok, de így sem kellett soha fizetnem a fehér tömésekért és még a gyökérkezelésért sem. Remélem ez most sem fog változni, de majd ma délelőtt kiderül:-)
2009. jún. 2. 06:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!