Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog gyulladást csak...

Bölcsességfog gyulladást csak akkor kell kezelni/kezeltetni ha már fájdalmat is okoz?

Figyelt kérdés
2012. febr. 11. 14:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül! Rengeteg problémát okoz amikor még nincs akut probléma. Értem ezalatt: büdös lehelet, gyakori migrénes fejfájás, hajhullás, kiütések a bőrön. Ez csak néhány ami nekem is volt, de amióta kivetettem, azóta megszűnt.
2012. febr. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Kihúzatni nem szeretném. Csak annyi a gond, hogy gyulladásban van.

2012. febr. 11. 16:12
 3/14 anonim ***** válasza:
Pedig azzal nem szaroznak, és nem te fogod eldönteni hogy húzzák-e vagy sem! Be vagy fosva mi? Én is húztam amíg lehet, de nem fog magától meggyógyulni. Voltak álmatlan éjszakáim miatta. Szerintem ne halogasd! Max. egy tizesért kikapják oszt' csá!
2012. febr. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
Szerintem menj el egy-két jó magán fogorvoshoz és kérd ki a véleményeiket és utána dönts hogy mit csinálsz.
2012. febr. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 julcsi27 válasza:

szia!

Nekem is begyulladt kb 2 hete s a héten szerdán mütötték.

Szerintem minél hamarabb mej fogorvoshoz s ha huzatni kell ne halogasd késöbb rosszab lesz.Én tudom.

2012. febr. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Voltam már fogorvosnál! Nem mondta, hogy ki kell húzni, csak annyit, hogy használjak szájvizet. Gondolom nem olyan súlyos, ha csak ennyit mondott. Ha olyan nagy gond lenne, fájna is, nem?
2012. febr. 12. 00:23
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. febr. 12. 00:23
 8/14 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem is úgy volt mint neked begyulladt nem foglalkoztam vele.Az én orvosom sem mondta hogy ki kell húzni,csak max ha nagyon komoly problémákat okoz.Hát bekövetkezett begyulladt legközelebb is,és 40 fokos lázzal mentem az ügyeletre,azt hittem leesik a fejem.Begyulladt tőle az egész ínyem,és ki kellett húzni mind a két fogamat.Az orvos aki az ügyeleten volt,nem értette ha voltam a dokinál mioért nem húzta ki azonnal.Elmondta hogy a bölcsesség fog másik neve méregfog,és bármilyen hangzatos a neve,súlyos gondokat okoz a szájüregben.Gyulladás,fogsorvadás,ínyproblémák,hajkárosodás,migrénes rohamok.Általában miután kijönnek kiszokták húzni,illetve azt mondta ez lenne a normális hozzáállás de sok orvos nem teszi addig amíg nem csinál problémát,csak pl amikor valakinek kirohad a foga miatta akkor már nincs mit tenni.Szerintem menj el egy másik dokihoz is hogy ő mit mond,ne várj vele,iszonyatos fájdalmaid lesznek tőle,nekem elhiheteted,lehet hogy nem most de lesznek ez biztos.
2012. febr. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked is a választ!

Megpróbálom még végső megoldásként a Dalacint, ha attól sem lesz változás, akkor tényleg csak a húzás marad. :(

2012. febr. 13. 14:51
 10/14 Mickey5 válasza:

Semmiképpen se próbáld a Dalacint! Ugyanez vonatkozik az ÖSSZES antibiotikumra. Inkább keress egy igazi fogorvost, aki tényleg foglalkozik a Te problémáddal és VALÓDI tanácsot ad, nem csak annyit, hogy használj szájvizet.

Egyáltalán nem biztos, hogy Neked antibiotikumot kellene szedni. Ha pedig mégis, akkor nem biztos, hogy a Dalacin a megfelelő. Ugye a rántott szeletet sem motorolajban sütöd? Jobb lenne, ha orvos mondaná meg, mit szedj. Ő ugyanis hosszú éveken át tanult, hogy alkalmas legyen erre a feladatra.

Sajnos a magyar ember olyan, hogy "a szomszédnak bevált, nekem is jó lesz". De az bosszant legjobban, amikor ezt hallom: "tegnap úgy fájt a torkom, bevettem egy Maripent". A sok ostoba bunkó pontosan ezzel szoktatta hozzá a kórokozókat az antibiotikumokhoz. Ezért lassan már nem marad hatásos gyógyszer. Az antibiotikum nem fájdalomcsillapító, abból meghatározott mennyiséget kell beszedni. Méghozzá a megfelelő fajtából! Szóval ORVOS-t neki! Olyat, aki foglalkozik is a problémáddal!

2012. febr. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!