Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ez így kivitelezhető a fogaimm...

Ez így kivitelezhető a fogaimmal az én esetemben?

Figyelt kérdés

Szóval sajnos a fogaimmal meg vagyok áldva. Ami jó, hogy az összes fogam makk egészséges, csak némelyik nem úgy áll, ahogy kéne. Nagyon fiatal koromban, a felső fogsoromon közvetlen elöl (nehéz elmondani), van pont középen két fog, és tőlük balra és jobbra lévő fogak "előre" nőttek nekem, vagyis elálltak. A jobb oldali fog azóta magától visszahúzódott a sorba, igaz lenne egy kis igazítani való rajta, de ezt még odébb. A Bal oldali a sorhoz képest eléggé előre áll, és sokkal fentebbről nőtt ki, tehát sehogyan sem passzol. Azt gondoltam, hogy megoldható lenne az, hogy én ezt az amúgy egészséges fogat kihuzatom, és a mivel alatta másik fog nincs, így ott lenne a hely, itt a fogakat össze huzatnám. Ezt így megtudják oldani? A másik, hogy alulra is szeretnék majd fogszabályzót (egyébként mikor a fogak így nőttek, hordtam éjszakait, de hát hülye gyerek voltam,és nem érdekelt), hogy van olyan fogszabályzó, ami nem kívül van? Vagy valami olyasmi, ami nem látszik?

A másik, egyben a legnagyobb problémám: Ha összecsukom rendesen a számat, akkor a felső fogsor az alsó fogsor elé záródik. Olvastam valami állkapocs igazításos dologról, ilyen tényleg van? Hogyan is működik?

Nos látszik, hogy van ám kelekótyaság, de én már meguntam, normálisan akarok mosolyogni. Szerintetek ha magándokival csináltatom, jobban járok? (plussz egy részlet kérdés: ezek a műveletek kibírhatóak? )

Válaszotokat előre is nagyon szépen köszönöm!

20/f


2012. febr. 20. 00:50
 1/2 anonim ***** válasza:

igen van olyan amit irtal, de az orvos donti el hogy fogszabalyzo kell e vagy jobban jarsz ha kihuzzak.

van olyan fogszabalyzo is ami nem latszik mert belulre rakjak. egy.ideig sebes lesz a szad..mondjuk ha belulre rakjak akkor a nyelved...

2012. febr. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
jah amit elfelejtettem. pont hogy az a normalis hogy ha osszecsukod a szad akkor a felso fogsor az also ele megy..
2012. febr. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!