Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » FONTOS! Működne a felnőttkori...

FONTOS! Működne a felnőttkori fogszabályozás?

Figyelt kérdés

24 éves férfi vagyok, a felső fogsoromon az egyik fogam befelé áll az egyik metszőfog mellett (ami legelől van, gondolom az a metsző, ugye?). Felső harapásom van (ezt se tudom biztosan hogy így hívják-e), tehát ez a bizonyos metszőfog profilból nézve nem teljesen függőleges. Ebben az állapotban a beálló fog hegye és a metszőfog hegye között kb. 8 mm eltérés van. Nem vészesen feltűnő, de azért engem némileg zavar.

Ezzel lehet valamit még kezdeni, vagy mondjak le a tökéletes fogsorról? Vagy húzassam ki? Tetessek be implantátumot? De arra meg azt mondják, hogy nagyon drága.

Lehetséges a felnőtteknek fogszabályzás? Ha igen hogy lehetne a legolcsóbban kijönni belőle? És olyat is hallottam, hogy felnőtt szabályozás után egy idővel visszaállhat a kiindulási állapot, tehát ugyanolyan rossz lesz. Ez igaz? Meg olyat olvastam, hogy Pesten van ilyen gyors fogszabályozás. Ez lehetséges?


Köszönöm a válaszokat!


2012. febr. 21. 14:13
 1/7 anonim ***** válasza:

a felnőttkori fogszabályzás a mai technikákkal állítólag már olyan hatásos, mint gyerekkorban. a te fogsoroddal nincsenek nagy problémák, szerintem 2 év fogszabályzással tökéletes is lehet. utána meg ideiglenesen éjszakai fogszabályzót kapsz, ezután már szintem kizárt, hogy visszacsússzanak a fogaid a régi állapotukba.


nagyon helyes, hogy meg akarod csináltatni! nem csak, hogy sokkal esztétikusabb lesz, de még az egészségednek is jó.


egyébként a neten nézhetsz képeket, hogy milyen kusza fogakból csináltak tökéletesen egyenes fogsort:


[link]


Azt, hogy hol jössz ki olcsóbban, azt nem tudom, be kell menni rendelőkbe, keresgélni kell a neten, de én azt mondom, ha van rá pénzed akkor ne sajnáld rá!


Sok sikert!!:)

2012. febr. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


a 2 év eléggé sok idő. Nem lehet gyorsabban? És nem szeretnék egész nap fogszabályzót hordani, főleg felnőttként. Csak éjszakai nem lenne jó vajon? Vagy vannak ilyen láthatatlan szabályzók, olyan is jó lenne, de inkább az éjszakai.

2012. febr. 24. 22:20
 3/7 anonim ***** válasza:

van egy új fajta fogszabályzó, ami kivehető, és teljesen átlátszó. szerintem azt próbáld ki, lehet, hogy 1 év is elég, fogorvostól kell megkérdezni.


[link]

2012. febr. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tudom olvasod-e még. Én 26vagyok,nekem az egyik első fogammal van gond. Mindenki azt mondja, hogy nem vészes,de engem nagyon zavar. Most van annyi pénzem, hogy megcsináltassam. Rengeteget olvastam már róla. Van olyan fogszabályzó,ami szinte láthatatlan,de az természeetesen eléf drága,ill. van a nyelv felőli is,de az már nekem a megfizethetetlen kategória:) Én azt olvastam, hogy 1év is elég lehet,ha nem vészesek a fogaid. viszont felnőtt korban kivehetőt,éjszakait nem szoktak. Én is azt ajánlom, hogy nézd végig a fogorvosok weboldalait és ami olcsóbb,szimpibb,keresd fel őket. Ugyanis van olyan ahol a fém fszabályzó 100e Ft,van ahol mpedig 200e és azért nem mindegy:)
2012. márc. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Semmi akadálya a felnőttkori fogszabályzásnak, a párom 30 éves kora fölött rakatta fel és egy évig volt neki rajta. Sajnos ebből nem lehet olcsón kijönni, felnőtt korban már nem támogatja a tb, szóval ez 1-200 ezer forint körül biztos nem áll meg, fél millió körül lehet rá számítani, ha olyan orvoshoz mész akinek van neve a szakmában (és ilyenhez érdemes). Kihúzatni nem szabad, egészséges fogat tönkretenni vétek, azzal mindig csak a baj lesz, sosem lesz olyan jó mint az eredeti. Biztos hogy megoldható a problémád fogszabályzással, nincs annyira elvetemülten rossz fogsor amivel ne tudnának mit kezdeni.

A visszarendeződés előfordulhat, éppen ezért kell nagyon szigorúan hordani az éjszakait miután leveszik.

A gyors fogszabályzást pedig felejtsd el, a fogszabályzónak pont az a lényege hogy lassan dolgozik, úgy tudnak a fogak megfelelően beállni és becsontosodni a jó helyen. Hallottam olyanról akinek a gyors fogszabályzástól eltörtek a foggyökerei...

2012. ápr. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én 29 éves vagyok újra van foxim,mert kissé visszarendeződött a felső fogsorom.Mivel felnőttkorban tényleg nem olcsó mulatság a fogszabályzás,érdemes akciós ajánlatot kereseni.Nekem innen van:

[link]

2012. júl. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó,de ez a kuponos fogszabályzó csak az első négyre fehér,igaz?
2012. júl. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!