Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Rosz a leheletem, mit tegyek?

Rosz a leheletem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Barátnőm többször emlitette már, hogy rosz a leheteletem, mit tegyek ez ellen? Megéri elmenni fogorvoshoz, vagy mit csináljak?


16F


2012. márc. 4. 22:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen fogorvossal nézesd meg. Ha kizár minden problémát, háziorvossal beszélj. Addig is öblögess Meridol szájvízzel és a nyelved is sikáld meg.
2012. márc. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Fogkőleszedésre mindenképp érdemes elmenni, rengeteget számít! Ha rossz fogad van, azt is csináltasd meg. Ezek sajnos rossz leheletet okoznak.

Ha ezután sem múlik el, akkor valószínűleg emésztési probléma áll a háttérben, azzal háziorvoshoz menj, és ő majd ad beutalót a szükséges helyekre.


Érdemes mindenképp ezzel foglalkozni, mert a rossz lehelet biztos, hogy valamilyen egészségügyi problémára utal, tehát nem csak a barátnőd zavarja. A fogkő, fogszuvasodás a fogaid elvesztéséhez, esetleg ínygyulladáshoz vezet, ami gócponttá válhat és további betegségeket okozhat (pl. reuma). Az emésztési betegségek pedig rossz közérzetet, vitaminhiányt, legyengült szervezetet, ami aztán pillanatok alatt lesz beteg. Érdemes ezeket most megelőzni!

2012. márc. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Semmit se egyél amibe cukor van, és rágj petrezselyem zöldet.
2012. márc. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A fogkőleszedés egy bazinagy átverés, csak összevissza kapirgálja, vagy ha géppel csinálja annak köze nincs az ultrahanghoz, mivel egy piezzoelektromos rezgőskaparó a cucc.


Ami olyasmi mint egy kopogtató elektromágnes, csak kb 16 Khz -s rezgéssel kopogtat ami ugye nem ultrahang, ráadásul fizikailag érintkezik a foggal.



Lehet hülyének néznek majd páran, de én egyszerűen havi 2x enzimes mosóporral mosok fogat.

Fogkövem egy gramm se, ami volt azt is leoldotta!

Már lassan másfél éve csinálom.

Az inyemet néha sebesre marja, de az elmúlik 3-4 nap alatt.


A fluoridot pedig elmex-el pótolom.


A rágóbarázdáim is tisztábbak mint előtte, és nincs új szuvasodásnak nyoma!

2012. márc. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Használj fogselymet! Nekem is volt ilyen problémám, fogmosás és szájvíz után is kb. 5 perc után éreztem magamon. Nem értettem hogy mitől van. Ha nem hiszel nekem, csak egyszer vedd meg a fogselymet (400-500 ft), és tisztítsd meg vele a fogközeidet, majd meglátod, mennyi minden ragad bent az ember fogai között. Első alkalommal még a szagát is érezni fogod...
2012. jún. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!