Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan győzhetném le a fogorvo...

Hogyan győzhetném le a fogorvos előtti félelmemet? És a fogorvostól való félelmemet?

Figyelt kérdés

Mikor még a váróban ülök akkor félek/izgulok, remeg a kezem,lábam, gyomrom. És szívem szerint sírni tudnék mert tudom, hogy be kell oda mennem.. Amikor már bent vagyok akkor kicsit megnyugszok.

Szóval magától a fogorvostól félek és nem a fájdalomtól. Voltam már más fogorvosnál de ugyan ez a story. :(

14/L


2012. márc. 5. 06:08
 1/4 A kérdező kommentje:
Próbáltam már telózni vagy sétálni, beszélgetni de ugyanúgy félek.
2012. márc. 5. 06:09
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha beülsz a székbe, számolj visszafelé 100-tól. Vigyél sétáló magnót, a zene elnyomja a fúró hangját. Gondolj valami szépre, és ne arra, hogy fájdalmat okoznak majd neked. Beszéld meg az orvossal, ha felemeled a bal kezed, hagyja abba a kezelést, egy kis időre.
2012. márc. 5. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
szia! én is minden fogdokival így voltam, amíg meg nem találtam a jót, akihez mindenféle félelem nélkül megyek, dalolva :) én tuti rá fogom szoktatni a gyerekemet, hogy a fogorvos 3 éves korától legalább 2x lássa egy évben
2012. márc. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én is halálfélelemmel mentem mindig fogdokihoz. Valakinek minden alkalommal el kellett kísérnie, hogy meg ne lépjek. A legrosszabb, hogy csak akkor mentem, ha már több napja nem múló fájdalmaim voltak.

A "törés" akkor kezdődött, amikor főiskolára kerültem, távol az otthontól. Egyik szobatársam kísért el egyszer. Amikor kijöttem, boldog voltam. Következő alkalommal már egyedül mentem, igaz volt para, de még boldogabb voltam a sikerességtől.

Ami számomra más volt a múltban tapasztaltakhoz képest, hogy kommunikáltak velem, tájékoztattak mit és hogyan csinálnak. A doktornő a szurit nem belevágta az arcomba, hanem kicsit benyomta, várt és mivel hatott a szer a mélyebb részt már nem is éreztem. Nagyon kedves volt és emberséges. Úgy hiszem ez volt az, amitől nem "áldozatnak" éreztem magam, hanem egy kis szükséges rosszként éltem meg.

Kár, hogy messze lakom ettől az orvostól:(

2012. márc. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!