Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Afta megelőzésére valami?

Afta megelőzésére valami?

Figyelt kérdés
Kb. 5 napja influenzás vagyok, és szerencsém van, mert étvágyam lenne, de nem tudok enni, mert csípnek a kis sebek a számban. Phlogosollal ecsetelem és öblögetek, ami el is mulasztja másnapra, de rögtön kijön egy másik. Nagyjából 3 van állandóan. Miért terjed? És ha később elmúlik mind, hogy előzhetem meg, hogy későbbiekben ne alakuljon ki, mert amúgy is elég gyakran van.

2012. márc. 6. 15:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Azért jött ki,mert le van gyengülve az immunrendszered. Vírusfertőzés okozza. Az aphták gyógyulása néhány nap alatt spontán bekövetkezik, de ha sürgetni akarod a gyógyulást, öblögess 1%-os Neomagnol oldattal/negyed tablettát oldjál fel 2 dl. vízben/
2012. márc. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem is volt már hasonló. Haverom anyukája orvos, szakterületen dolgozik, megkérdeztük, hogy mit javasol. Ő aztmondta, lényegében nem gyógyítható, olyan, mint a herpesz, akkor jön elő, amikor az immunrendszerünk legyengül, továbbá a hajlamot valószínűleg még gyerekkorunkba szedhettük össze,vagy esetleg örököltük. Nekem írt fel az orvos akkor Isoprinosine tablettát, napi 5x kellett bevennem, továbbá öblögettem Corsodylal. Ez 2 éve volt. Nem mondom azt, hogy nem volt aftám, de viszont azt elmondhatom, hogy a kialakulási valószínűség darabra-normára csökkent, és úgy gondolom, hogy az Isoprinosine tablettának köszönhetem. Jelenleg naponta 2x mosok fogat, fogmosás után Listerine öblögetek, C-vitamint szedek (ajánlom a Jó közérzet vitamint 1000mg C-vitamin), multivitamint, valamint leszedettem a fogköveket.
2012. márc. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!