Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egy honapja az egesz szam...

Egy honapja az egesz szam aftas. Nagyon faj. Hogyan segithetnek a gyogyulasban?

Figyelt kérdés
mar a nyelocsovemben is van, olyan, mintha felely lenne. Sokszor annyi van, hogyfeldagad a szam belurol. Szedek c vitamint, elevitet es tantum verde sprayvel fujom. Egyebkent harom honapja szoptatom a babam, lehet,hogy ez is kozrejatszik, hogy nem gyogyul?

2012. márc. 6. 12:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha ilyen súlyos, jobb ha elmész vele orvoshoz.
2012. márc. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Már voltam, õ ajánlotta azokat, amiket írtam. :(
2012. márc. 6. 16:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha egy hónapja nem múlik, akkor menj vissza az orvoshoz, valami erősebb szer kell és talán valami immunerősítő is, de talán nem ártana egy orr-fül-gégészeti kivizsgálás sem.
2012. márc. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszi :-)
2012. márc. 6. 21:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem is volt már ilyen, hogy nyelni nem tudtam és napokon keresztül semmit nem ettem, csak pár korty vizet ittam. Amikor elmentem az orvoshoz, az elküldött vérvételre, és ott kiderült, hogy bizony az aftákat egy, a májamat megtámadott vírus okozza.


Két féle antibiotikum szedése után kb egy héttel elkezdtem jobban lenni. Persze pont karácsonykor volt ez, mikor a legtöbb süti készül :( Szerintem menjél egy másik orvoshoz is. Közben neomagnollal öblögess és gargarizálj, de tilos lenyelni, mert nagy mennyiségben mérgező (klórgáz keletkezik a gyomorban tőle).

2012. márc. 10. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is volt már hasonló. Haverom anyukája orvos, szakterületen dolgozik, megkérdeztük, hogy mit javasol. Ő aztmondta, lényegében nem gyógyítható, olyan, mint a herpesz. Valószínűleg még gyerekkorunkba szedhettük össze. Nekem írt fel akkor Isoprinosine tablettát, napi 5x kellett bevennem, továbbá öblögettem Corsodylal. Ez 2 éve volt. Nem mondom azt, hogy nem volt aftám, de viszont azt elmondhatom, hogy a kialakulási valószínűség darabra-normára csökkent, és úgy gondolom, hogy az Isoprinosine tablettának köszönhetem. Jelenleg naponta 2x mosok fogat, fogmosás után Listerine öblögetek, C-vitamint szedek (ajánlom a Jó közérzet vitamint 1000mg C-vitamin), valamint leszedettem a fogköveket.

Mivel babád van, javaslom, kérdezd ki a kezelőorvosodat a gyógyszerekkel kapcsolatban.

2012. márc. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!