Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogorvosok, fogtechnikusok:...

Fogorvosok, fogtechnikusok: egészséges fogakra korona/porcelánhéj?

Figyelt kérdés

Kamaszkoromban 2 évig volt nappali, majd 3 évig éjszakai fogszabályzóm, az amúgy mélyharapásos és előreálló nyuszifogaim gyönyörűen rendbe jöttek, majd pár év alatt minden visszaállt a kiindulási helyzetbe. Az éjszakai fogszabályzót rendesen használtam és csak akkor hagytam abba, amikor a fogszabályzós orvos azt mondta, hogy már nincs szükség rá. Most 28 éves vagyok és borzasztóan zavar az előreálló felső fogsorom. Fogszabályzót nem akarok, mert egyrészt az első esetben sem használt, másrészt meg az állkapcsommal és a fogzománcommal az első fogszabályozás idején kezdődtek a gondok: a tappancsok alatt feketén elszíneződött a zománc (nem szuvas, ezt több fogröntgen is igazolta, de esztétikailag csúnya), az állkapcsom meg rendszeresen kiugrik a helyéről és gyakran ébredek arra, hogy szájzáram van. Az újbóli fogszabályozást két fogszakorvos sem javasolta, azt mondták, hogy az állkapocscsontom lehet túl képlékeny és így az újbóli fogszabályozás sem vezetne eredményre. Minden fogam egészséges, egy tömött/kihúzott fogam sincs, évente ellenőriztetem őket. A kérdésem az lenne, hogy vajon egészséges fogakat lecsiszolnak-e, és csinálnak-e rá koronát, ha kérem? Esetleg van valami kevésbé drasztikus megoldás? Tudom, hogy az egészséges fogaknak kellene örülnöm, de olyan hatósági munkakörben dolgozok, ahol nagyon fontos a szép és ápolt megjelenés, nekem pedig úgy néz ki, mintha nem lenne elöl fogam.. Kb. ilyen jellegű és súlyosságú problémáról van szó: [link]


Előre is köszönök szépen minden segítő szándékú választ!


2012. márc. 6. 21:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Én nem ugyan nem vagyok fogtechnikus vagy fogorvos de rendesen tanulmányoztam a témát.Én is fiatal vagyok és egy fogam sem eredeti.A frontfogaimon porcelán héj van a belső fogaimon pedig korona.Mivel a belsők agyontömöttek voltak még amalgámmal.A frontfogaim mindegyik teljesen egészséges volt.Nekem is volt fogszabályzóm és szépen rendbe tette a fogsoromat de a fogaim alakja , színe ,nem tetszett.Hosszú távon nekem ez jelentette a megoldást a színre és az alaki problémákra.Nálam a fogak elhelyezkedése rendben volt csak az esztétika miatt csináltattam meg.És most vakítóan fehér tökéletes Hollywoodi mosolyosom van.Az árát nem írom le mert elszörnyülködsz....


Azt hiszem a te problémádat csak koronákkal lehetne rendbe tenni , de valószínű nem kerülne annyiba mint az enyém hisz nekem minden fogamon van.

2012. márc. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Igen, az árat illetően nekem sincsenek illúzióim, viszont mivel csak az első fogaim torzultak, így remélem, hogy fogfehérítéssel együtt 250.0000 -300.000 Ft-ért sikerül majd szép hollywoodi mosolyt kapnom. :)
2012. márc. 6. 23:29
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem 200.000 forint alatt megúszod.A 30.000-60.000 egy korona.A fehérítés meg technikától függően 60.000-től indul.De ha a lézeres fehérítést szeretnéd akkor az tényleg 100.000-150.000 de az valóban fehérít és nagyon tartós.
2012. márc. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

sziasztok !:)

nekem is porcelán héjam van és megéri ... az ára mondjuk rettenet , de az eredmény hollywoodi mosoly :):)

2012. márc. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!