Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon félek, holnap szájsebés...

Nagyon félek, holnap szájsebészeti műtétem lesz. Megnyugtatna valaki?

Figyelt kérdés
Attól félek, hogy nem fog hatni az érzéstelenítés és végig érezni fogom. Egyébként gyökércsúcs- csonkolást fognak csinálni, felvágják az ínyemet és kifúrják a csontot és úgy vágják le a foggyökerem végét. Egyszerűen nem bírom elhinni, hogy képesek lesznek úgy beérzésteleníteni, hogy ebből ne érezzek semmit? :(
2012. márc. 7. 11:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
én is jártam így , minden éreztem! túl vagyok rajta, te is túl leszel haza mész és lepihensz borogatod jéggel de ne ugy h felpuhuljon csak ugy h mégis érezz egy kis hideget!
2012. márc. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Normális doki azzal kezdi, hogy azonnal jelezz, ha netán érzel valamit.

Nekem is volt hasonló műtétem egészen a szájpadlásom közepéig felvágták, amikor befogta a doki az orrom és fújtam, akkor a szájpadláson jött a levegő. Tehát elég mély volt.


Ő is azzal kezdte, hogy érzéstelenítés injekcióval, és kiül vár. Utána megint kiül vár. Közben meg mondta hogy ha netán éreznék bármit is azonnal szóljak, ad még.

De nem éreztem semmit.

2012. márc. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem fogimplantátumot ültettek be, kb. egy centi hosszú és fél centi vastag csavart csavaroztak az állkapcsomba :)) Némi nyomáson kívül nem éreztem semmit. Ultracain injekciót kaptam kettőt. Gondolom, függ az orvos hozzáértésétől is. Tudni kell az injekciót beadni.
2012. márc. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az alsó fogsorban jó érzéstelenítés mellett tényleg semmit nem kell érezned, a felső már neccesebb, de azt is tisztességesen, a szakma szabályai szerint meg lehet csinálni.
2012. márc. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én nem tudlak megnyugtatni. Volt hasonló műtétem kettő is,a poklok poklát éltem át. Az egyik különösen fájdalmas volt, életem legnagyobb fájdalma.

Városunk legjobb szájsebésze csinálta, és mégis. Azt mondta gyulladás alatt volt, ezért nem tudta jobban érzésteleníteni.

Szeretnéd, hogy részletezzem?

Bízom benne Te megúszod. Bocs, hogy nem tudtalak megnyugtatni. Sok sikert!

2012. márc. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nekem elvileg nincs gyulladás. Elrontották a gyökértömést és az egyik gyökér csúcsán túlér a tömés vége, azért kell lefúrni azt a gyökérrészt.
2012. márc. 7. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!