Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért nem veszik észre az...

Miért nem veszik észre az emberek, hogy tiszta lepedékes a foguk?

Figyelt kérdés
Nem egy embert ismerek akinek nagyon csúnya lepedékes a foga, mint aki 2 hete nem mosott fogat. Vagy lehet fogkő az? De ha az is, miért nem távolíttatják el? Annyira csúnya, egyik csajnak annyi esze van, hogy 2 kg sminkbe legyen, de ezzel nem foglalkozik meg pl. a barátját se zavarja azt nem hiszem el( mondjuk lehet az se különb ), de valami szorosabb barátai/családtag felvilágosíthatná nem?
2012. márc. 7. 16:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%
Akinek a szája nem tiszta, az alulról sem mosakodik. Ezt elhiheted nekem.
2012. márc. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én is ismerek ilyen embereket. pl. van egy nő ismerősöm, aki mindig ad a frizurájára, közben meg rohad a foga, de ami még meg van az is lepedékes. Lehet én gondolkodom rosszul, de ha nincs pénzem és döntenem kell, első a fog, és azután a belőtt frizura. Kérdésedre nem tudom a választ, hogy miért nem veszik észre. Na megyek is fogat mosni...
2012. márc. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem egy férfi ismerősöm van, olyan vastag lepedék van a szájában a fogain, hogy szinte már mozog beszéd közben olyan undorító.
2012. márc. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Vannak olyan emberek akik mindaddig jól néznek ki amíg nem kezdenek el mosolyogni.Egy szép mosoly sokat javít az ember arcán.
2012. márc. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Igénytelenek. Otthon sem volt mintájuk.

Nincs fogkeféjük.

Nem tudják, hogy a fogat mosni fogról fogra érdemes a helyes technikával.

Rossz a kézügyességük a fogmosáshoz.

Mert csak a nagy tükörben "nézegetik magukat" és fogalmuk sincs arról, hogy néha dupla kézi tükrökkel is érdemes napfénynél ellenőrizni közelről a fogak állapotát, a plakkfestő tablettáról pedig ne is beszéljünk.

2012. márc. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Volt barátnöm ilyen, nem bírja a fogmosást, hányik közben, ezért nem is mosa a fogát. Zuhanyal mindíg kiöblíti a száját meg mindig rágózik, ezért nem büdös a szája, de a fogai etől még elég sárgák, lepedékesek, jukasak (elől is). Nem ígazán tud vele mitcsinálni, de nemis röhög nyitot szájal, mindíg ősze van szoritva hogy ne látszódjon. 18 éves.
2012. márc. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

6. És attól nincs hányingere amit a szájában hord nap mint nap?

amúgy néha nekem is hányingerem van fogmosáskor, de tudom hogy muszáj kibírnom, mert amikor tükörbe nézek és látom ahogy csillognak a fogaim, az sokat ér.

2012. márc. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az hogy hányingere van a fogmosás miatt az valami mentális probléma miatt van , javaslom hogy látogasson el egy pszichiáter vagy pszichológus szakemberhez.A fogmosás úgy az emberhez tartozik mint a fürdés , a mindennapi higiénia része.Mi lenne ha nem törölné ki a fenekét széklet után mert akkor megfájdul a feje?
2012. márc. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Néha nekem is van mikor nagyon hátranyúlok, de megpróbálhatná óvatosan megmosni. Pl. mikor elfelejtettem fogkefét vinni mikor ott aludtam valakinél és nem tudtam fogat mosni, hát nagyon kellemetlen érzés volt, pedig csak másfél napról beszélünk. Amúgy anyám tuti rám szólna ha ápolatlanok a fogaim.
2012. márc. 8. 15:23
 10/12 anonim ***** válasza:

6. vagyok

Neki nem csak hányingere van, hanem hányik is. Már atól is öklendezik ha a kanál vagy vila hozáér a fogához.

Nem hiszem hogy mentális baja lene, egy tök normális életvidám csajsziról van szó. Rengeteget bulizik, de közben majdnem kitűnő tanuló. Ha tudot volna már ezzel a problémájával mit kezdeni akkor bisztos meg tedte volna, neki is kelemetlen ez, mindig ügyelni arra hogy rágózon, meg ilyesmik, mert ha nem akkor nagyon büdös lesz a szája.

Mindig azon izgul, nehogy elkezdjenek fájni a lyukas fogai, mert ugye fogorvoshoz se mehet mert ott is elhányná magát ha belenyulnának a szájába. Nem kel lenézni emiat, nem tehet róla.

Kérdező: egyépként nálad mi számít csúnya lepedékes fognak?

2012. márc. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!