Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért nem veszik észre az...

Miért nem veszik észre az emberek, hogy tiszta lepedékes a foguk?

Figyelt kérdés
Nem egy embert ismerek akinek nagyon csúnya lepedékes a foga, mint aki 2 hete nem mosott fogat. Vagy lehet fogkő az? De ha az is, miért nem távolíttatják el? Annyira csúnya, egyik csajnak annyi esze van, hogy 2 kg sminkbe legyen, de ezzel nem foglalkozik meg pl. a barátját se zavarja azt nem hiszem el( mondjuk lehet az se különb ), de valami szorosabb barátai/családtag felvilágosíthatná nem?
2012. márc. 7. 16:23
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

én sem értem... nálunk nem volt megtanítva a gyerekeknek (mármint nekem, meg tesóimnak) a fogmosás fontossága.. aztán elég volt pár gyerekkori fogorvosi élmény, azóta mint a kisangyal, és nagyon kellemetlen, ha nem tudok fogatmostni.. én csak a paradontaxtól öklendezem, de az orvos szerint enyhén gyulladt az ínyem, pedig nincs fogkövem.. de használom, mert 3 nap után ugyanolyan pink lett az ínyem!


aki azt írta, hogy a barátnője öklendezik: márpedig ez tényleg mentális. egyébként vannak fogászatok, ahol lehet eltatást kérni, igaz 70 rongy, de altatásban rendbeteszik az összes fogát, alapos tisztítás.. így nem lesz foga 40 éves korára!!


volt egy munkatársam, 50 éves, és 2 db foga van.. az is rohad... aztmondja azért nem megy orvoshoz, mert fél... már beszélni sem tud, rágni is alig..

2012. márc. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Hát pl. nem arra gondolok ha valakinek sárga. Hanem mikor látszik, hogy 1-2 mm vastagon ott van rajta mindenféle maradék kaja...lepedék. Szerintem el lehet képzelni. MEg a fogkő is csúnya, azt nem tudod lemosni, de a fogorvos leszedi ingyen.
2012. márc. 9. 14:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!