Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Aftát mivel lehet gyógyítani...

Aftát mivel lehet gyógyítani és mi okozza ezt?

Figyelt kérdés

2012. márc. 12. 11:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

van aki érzékeny száj nyálkahártyával rendelkezik. Új partner és máris kiújul. Főleg, ha olyan helyen fogyasztasz innivalót, ahol nem mosogatnak tisztán. De van aki érzékeny allergiás némely ételre magokra. Olvass


[link]

2012. márc. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Septofort tabletta jó rá, meg Corsodyl oldat. Gyógyszertárban tudnak még többet is mondani.
2012. márc. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

szia!


Nekem gyakran van, sajnos... Pedig oka nincs rá, hogy kijöjjön, mert nem nyúlkálok koszos kézzel a számban, hidd el.

Eddig Phlogosolt használtam, de a múltkor mérgemben bementem az első gyógyszertárba, mai útba esett, és mondtam, adjanak valami erősebbet. A Phlogosol ecsetelővel 2 és fél hét, amíg elmúlik!

Úgy hogy most már Neomagnol tabit használok, egy felet kell feloldani egy pici vízben, és azzal ecsetelni naponta többször. A gyógyszertáros ajánlotta, és tényleg jobb! 1 hét, és eltűnik az afta. Igaz, hogy ez csípi, de akkor is jobb! Mondta is a gyógyszertáros nő, hogy a Phlogosol nem ér semmit. és tényleg...

2012. márc. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Deadofnight válasza:

Ami még segíthet nagy adag C-vitamin itt nem egy 50 mg-nyi mennyiségre gondolok, hanem legalább 1000 mg Természetesen elosztva a nap folyamán (vízben oldódik, és gyorsan kiürül). Ha bírod a savanyú káposztát, az is megteszi, a benne levő só és c-vitamin, sokat segíthet, (legalábbis nekem bejött, egy héten belül segített.)

Érdemes utána nézni különféle gyógyteáknak, van köztük antiszeptikus és immunerősítő is. Persze ezek hatása enyhébb, hosszabb ideig kell várni az eredményre, de nincs bennük erős kemikáliák. Ennek ellenére egyetértek az előttem szólókkal is.

Jobbulást! :)

2012. márc. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
"Jó só"-s vizes öblögetéssel-fogmosással! Deni-papi
2012. márc. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
100%

A leggyorsabb, bár nem kíméletes módszer a következő (régen ezt alkalmazom, ha néha előjön ez a pont- vagy kis foltszerű, fájdalmas fehér seb):

Gyógyszertárban kapható CITROMSAV néven fehér porral (vagy inkább apró gömböcskékből áll) kell lemaratni: Vattázott (megnedvesített) pálcikára ráragasztani belőle, majd azzal az afta egész felületét beborítani. Utána kibírni (ordítva vagy csendben) a fájdalmat addig, amíg lehet (legalább 3-4 perc. Fél nap alatt a visszamaradt seb is begyógyul, de a fájdalom már hamarabb megszűnik.

2012. márc. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
Szia,nem szeretnélek elkeseríteni de inkább menj el fül-orr-gégészhez!Van egy nagyon közeli barátom akinek van és had ne mondjam mi az!10 év után most vizsgálták ki nekik és ő sem tudta!Tavaly mondták neki!NE KISÉRLETEZZ!
2012. márc. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:

Az afta egy fájdalmas, gyulladásos udvarral körülvett felületes hámhiány, mely nyálkahártyákon jelentkezik. Elsősorban a szájüregben figyelhető meg a pofa, az ajkak, a szájpad, a nyelv és a garat nyálkahártyáján. Kialakulásának okai és patomechanizmusa még nem tisztázott, de általában valamilyen trauma következtében jelentkezik.

A betegség elnevezése az ἄφθη (aphthé) görög szóból származik és jelentése: égni. Az elnevezést igazolja, hogy égő fájdalmat okozó hámsérülésről van szó. Az afta általában egy 2–3 mm-es (de előfordul 2–3 cm méretű is, ez az úgynevezett óriásafta vagy Sutton–féle afta) fájdalmas fekély, melyet fibrin fed, és ettől lesz fehér színű. Spontán jelenik meg és spontán tűnik el.

Kezelése

Csak tüneti kezelése lehetséges úgy, mint fájdalom és gyulladáscsökkentés. Gyermekkorban gyakran előforduló betegség, mely ekkor még gyorsan elmúló néhány napig tartó gyulladásként jelentkezik. Felnőtekknél 5-14 nap között tart, azután magától meggyógyul.

Kifejezett "aftagyógyszer" nincs, de egyre több készítményt ajánlanak többek között az afta kezelésére is. Például az antibakteriális, antivirális, fertőtlenítő és gombaölő tulajdonságokkal rendelkező propolisz tinktúra felgyorsíthatja az afta gyógyulását.

Az afta nem igényel orvosi segítséget, de elhúzódó panaszok esetén vagy ha nagy számban jelentkeznek a gyulladások, akkor mindenképpen orvoshoz kell fordulni.

2012. márc. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
wikipédia a barátod :P
2012. márc. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én eddig azt hittem hogy az afta az a kemény hólyag a száj belső felén valahol. Nem tudom mitől jön ki, vagy múlik el, de körömvágó ollóval ne akard kimetszeni, mert az fáj.
2012. márc. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!