Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fog tömés után fáj a fogam?

Andrusenko kérdése:

Fog tömés után fáj a fogam?

Figyelt kérdés
Nekem elől a szemfogamat tömték be, nem volt szuvasodás nagyon szép és egészséges fog volt, esztétikai okokból tömte be a fogorvos mivel egy kis darab kitört de annyira kicsi volt , hogy észre se lehetett venni.Most ott tartok, hogy 2 hónapja egészen a gyökerem is fáj egészen az orom mellett addig felnyúlik a fájdalom. Megmenthető nagyon ideges lettem emiatt szakmai hiányosságnak vélem a dolgot.

2012. márc. 13. 20:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
nme hiányosság, menj vissza megnézetni!
2012. márc. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a fájdalom miatt gyökérkezelni kell, bár nem értem, hogy egy kis élpótlás miatt miért gyulladhatott be a fogad?
2012. márc. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
NEm az éle porcent hanem a fog tövénél tehát látható volt és szép fehér volt a helye is de szerintem a doktornő elbénázta a fogamat és nagyon idegesít mert ha fog gyökér kezelés lesz akkor annak nem lesz hosszas életű.Bánom h betömettem mert most is egészséges lenne :(
2012. márc. 13. 20:41
 4/15 anonim ***** válasza:
51%

Menjél vissza, a rendelőjébe, és recéskéssel a kezét csuklóból fűrészeld le!


Tudatosan teszik tönkre az emberek fogait, hogy aztán százezreket keressenek a fogpótlásokon.


Az enyém is ugyanezt csinálta 5 fogam ment rá!


Akkora lukakat fúrt ami tök szükségtelen volt és antiszeptikus tömőanyag helyett valami műanyag szarral tömte be szerintem műkörmös alapanyag volt, amitől aztán a mellette levő fog is elkezdett romlani meg besárgulni!



Rohadt szemét az összes!



Utólag vvisszanéztema tbnél oylanokat számolt el amiket meg se csinált!

Sosem volt gyökércsúcs resectióm hál istennek még, se feltárásom, csak akkor még gőzöm se volt mi a francot jelentenek ezek.


Ráadásul ugyanúgy kifizettette velem is a tömést számla nélkül a szemétláda!



Mindet felakasztanám a politikusokkal együtt!



Te meg fedezd fel az ELMEX nevű csodát, ha töredezik a fogad, a gélt csak gyógyszertárban kapni, mivel az gyógyszernem minősül, azaz igazolt hatása van!



Remélem mind éhenhal az ilyen kontár.

2012. márc. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Az elmex mit csinál mire jó. Hát sajnalom a te esetedetis :( Hát borzasztóan érzem magam emiatt. Rendesen sokkol mivel nem szuvas fog volt és így elcseszni egy ép fogat.
2012. márc. 13. 20:49
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha nem bélelte alá a lyukat a fogadban, amit betömött, a sav, amit a retenció/ tömőanyag kapaszkodása/ miatt használnak, elhaláloztathatja az ideget a fogadban.
2012. márc. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Reményeim vannak-e a gyökérkezelés elkerülésétől.
2012. márc. 13. 21:01
 8/15 A kérdező kommentje:
Maga a fájdalom egy szeles napon történt, a doktornő azt mondta , hogy huzatot kapott de eltelt 2 honap és meg mindig fáj de enyhén . Maga y fog nem fáj hanem felette a Foghúst ha nyomogatom masszírozom, na az fáj.
2012. márc. 13. 21:07
 9/15 anonim ***** válasza:
aaaaaaaaaaAkkor már el is halhatott a fogad, és a gyökércsúcson van elváltozás.
2012. márc. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A fogbélgyulladás nagyon is valószínű, amit gyökérkezelni kell vagy rosszabb esetben kihúzzák. Ne legyél benne biztos, hogy pont azzal a szemfogaddal van probléma. A szemfogak nagyon fogékonyak más fogak ki/átsugárzó fájdalmára, ami aztán kihathat további területekre az arcon (szem, könnycsatorna, járomcsont...). Az is lehetséges, hogy ciszta vagy tályog keletkezett az egyik - gyakran azonos oldalon lévő őrlőfogban. Ahogy átgondolom a helyzetet, egyre inkább biztos vagyok benne, hogy a szemfogadnak semmi baja. Van esetleg amalgám töméssel kezelt fogad?

A többieknek üzenem, hogy szaktudás nélkül ne vezessék félre a kérdezőt. A fogorvos tökéletesen járt el a szemfog tömésénél. Ennek a fognak a funkciója szempontjából a legellenállóbbnak kell lennie. Ha a fogorvos csak esztétika céljából kezelte - logikus hogy a beavatkozás után nem merülhet fel probléma.

Hogy miért nem érzed azt a bizonyos másik fogat fájdalmasnak az oka, hogy 2 hónap után a pulpa (fogbél) a károsodás miatt rég elhalt és érzéketlenné vált. Ezzel szemben a kisugárzó fájdalom, nemhogy megszűnik, inkább egyre erősödik és továbbterjed. Hozzáteszem, ez a fog kívülről akár a legegészségesebbnek kinéző fogad is lehet, de sokszor tömött fog vagy a mellette lévő a hibás.

2012. márc. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!