Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fog tömés után fáj a fogam?

Andrusenko kérdése:

Fog tömés után fáj a fogam?

Figyelt kérdés
Nekem elől a szemfogamat tömték be, nem volt szuvasodás nagyon szép és egészséges fog volt, esztétikai okokból tömte be a fogorvos mivel egy kis darab kitört de annyira kicsi volt , hogy észre se lehetett venni.Most ott tartok, hogy 2 hónapja egészen a gyökerem is fáj egészen az orom mellett addig felnyúlik a fájdalom. Megmenthető nagyon ideges lettem emiatt szakmai hiányosságnak vélem a dolgot.

2012. márc. 13. 20:30
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Eszre se veszem a fog fájást csak estenként vagy reggel érzem a fogbél. Amikor elkezdődött a fájás az nagyon fájt de azóta enyhült de folyamatos mindennap érezni. Amikor meg nyomkodom a fájó részt a fog húst akkor másnap nem fáj nem is érződik de megint kiújul estére.
2012. márc. 13. 22:24
 12/15 anonim ***** válasza:
Nem az ínyed fáj mellette? Az nincs begyulladva? Nem nő esetleg a bölcsességfogad? Nekem pont a kisőrlőimnél fájt mikor jött. Nekem volt már hogy egy félig hiányzó fogat is rendbe tudott hozni a dokim gyökérkezelés nélkül. Most is van egy ilyen fogam és remélem ezt is meg tudja csinálni. Ráadásul nem is magándoki, bár lehet pár év múlva rájövök hogy sz@rul csinálta meg. Remélem nem:S Nagyon félek a fogorvosoknál és majd most is fogok mert pont ma letört egy darab belőle és majd csak 2 hét múlva megyek:S Sok sikert:) Szerintem nem a tömés miatt van baja a fogadnak. Valószínű valamelyik mellette lévővel lesz gond. Menj el, majd ő eldönti.
2012. márc. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Ahelyett, hogy megalapozatlanul a fogorvosra mutogatsz (feltételezem, hogy nem vagy szakmabeli) visszalátogathatnál hozzá és pár röpke másodpercen belül (ameddig egy RTG) tart, kiderülne, mi a baj a fogaddal. Egyébként a szemfogam rettentő érzékeny fogak. Én emlékszem, gimnazista koromban egy rutin fogászati ellenőrzésem talált a doktornő egy kb. mákszemnyi lyukat rajta, betömte és hetekig úgy fájt, ha hideg ért hozzá, hogy majd meghülyültem. De eszembe se jutott az orvosra mutogatni. Kicsit intelligensebb hozzáállást az életet, légy szíves.
2012. márc. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Azt hiszem intelligensen álltam a dolgokhoz elmentem egy másik városban A megye legjobb fogorvosához mert sajnos ahol élek nem bízok a Dokikba. Ami az utolsó kommentált illeti van elég intelligenciám nem dicsekszem de van pár diplomám. Amúgy jól sejtettem a dolgokat, szakmai tévedés.A fogorvos azt mondta nem érti , hogy tömhetett be egy fogat ami a tömés előtt be volt gyulladva a gyökere. A tömés pocsék volt ami egy reakciót váltott ki és meg támadta a pulpát. Oda kerültem, hogy lehet rezekciós eljárás lesz belőle.Aki azt mondta, hogy elhalt a fogam az pipa igaza volt.Aki azt mondta ,hogy a pulpánál van a gond annak is pipa aki azt mondta, hogy nem a Doki volt a hibás az tévedett . De azért köszönök mindent azoknak akik segítettek.Még írok, hogy meddig jutottam el. De a röntgen felvételen van egy másik fog aminel enyhe a gyulladás amit nem érezhetek de ott is a Dokinő tömte be és ezen gyulladások régebbről alakultak ki ki.
2012. márc. 15. 16:58
 15/15 anonim ***** válasza:
Hát, sajnálattal olvasok ilyet:S Nálam az ilyen fogakba valami gyógyszert is tettek a tömés alá hogy biztos ami biztos. Sajnos mifelénk is van egy doki akinek az esetek felénél a gyökér kezelt fogakat ki kell húzni mert nem jól takarítja ki vagy nem elégszer. Ez sajnos tömés után benne van a dologban, legalábbis nekem a dokim mondta már. Hát, sok sikert. Remélem rendbe jössz hamar. :)
2012. márc. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!